Zawodnik Husqvarna CH Racing Monster Energy Team, Antoine Meo, został Mistrzem Świata Enduro 2.

Zawodnik Husqvarna CH Racing Monster Energy Team, Antoine Meo, został Mistrzem Świata Enduro 2.

Zdobycie upragnionego tytułu w klasie E2 jest zwieńczeniem świetnego sezonu i znakomitej dyspozycji tego zawodnika podczas przedostatniego GP w Andorze. Prowadzenie od początku rajdu i wygrana pierwszego dnia zmagań otworzyły Francuzowi furtkę do zostania pierwszym Mistrzem Świata Enduro w sezonie 2011. Mimo trudnych warunków pogodowych i wymagającej trasy rajdu, Antoine Meo i jego TE310 poradzili sobie świetnie, również podczas drugiego dnia, zajmując trzecie miejsce w klasie E2 ze stratą zaledwie 18 sekund do zwycięzcy. Tym samym Antoine zdobył historyczny 79 tytuł Mistrza Świata dla Husqvarny.

W sezonie 2011 Antoine potwierdził znakomite osiągi i niezawodność Husqvarny TE310. Rywalizując z zawodnikami na mocniejszych maszynach 350 i 450 ccm, Meo zdominował Mistrzostwa i sięgnął po kolejny tytuł Mistrza Świata Enduro dla Husqvarny. Wygrywając 7 z 14 dni zawodów i będąc tylko raz poza podium, Antoine i Husqvarna utrzymywali się na szczycie Enduro 2 od pierwszego GP w Hiszpanii. W Andorze Meo bardzo szybko nadrobił słaby start i utorował sobie drogę do najwyższego stopnia na podium, po tym jak we wspaniałym stylu wygrał finałową próbę czasową. W drugim dniu głównym celem Meo był tytuł Mistrza w Enduro 2, co osiągnął zdobywając solidne trzecie miejsce.

Kolega teamowy Meo, Juha Salminen, miał pecha i z powodu usterki technicznej musiał wycofać się z rywalizacji w pierwszym dniu. W drugim dniu Fin powrócił w fenomenalnym stylu i wygrał dziewiąty już w tym sezonie dzień zawodów. Mimo straty cennych 25 punktów, Salminen utrzymuje 24-punktowe prowadzenie nad drugim zawodnikiem w klasie E1 i z taką przewagą wystartuje w finałowej rundzie sezonu 2011 we Francji. Jego kolega z teamu, Matti Seistola, po ciężkiej walce zdobył dwa razy trzecie miejsce i pozostaje trzeci w generalce klasy E1.

Więcej na: www.husqvarna-motocykle.pl.

Więcej o motocyklach Husqvarna

Więcej w Enduro
Błażusiak wygrywa kolejną rundę Mistrzostw Ameryki Endurocross

III runda Geico AMA Endurocross, która odbyła się w Indianapolis, przyniosła Polakowi, Tadeuszowi Błażusiakowi, kolejne zwycięstwo. III runda Geico AMA...

Zamknij