Motocykl enduro vs terenówka dakarowa na wąskiej, krętej, górskiej przełęczy - co jest szybsze? - Motogen.pl

Co jest szybsze, samochód czy motocykl? Tym razem legendarny rodzaj pojedynku w wydaniu rajdowym na krętej, stromej, kamienistej przełęczy!

Miejscem akcji jest bardzo kręta, bardzo stroma i bardzo niebezpieczna droga na przełęczy Sani Pass w RPA. Odcinek ma 4 kilometry i 21 zakrętów, a kończy się na wysokości 2865 m n.p.m. Jak czytamy na Wikipedii, droga ta pochłonęła już wiele żyć.

Do pojedynku stanęli kierowca Giniel Devillier w samochodzie dakarowym Toyota Hilux DKR T1 oraz motocyklista Wade Young na hard endurowym motocyklu Sherco z dwusuwowym silnikiem 300cc.

Jeden z zawodników miał czas 04 min 04 sek, a drugi 03 min 45 sek. Który wygrał? Samochód jest spory i znacznie mniej zwrotny, ale ma napęd na aż 4 koła. Motocyklem łatwiej manewrować, choć ma tylko jedno koło napędowe. Kto wygra? Bo przegrany musi napić się z buta zwycięzcy!

Komentujący (czy słusznie?) zauważają, że gdyby do pojedynku postawić motocykl dakarowy, wynik mógłby być inny. Takich pojedynków nie trzeba daleko szukać, właśnie trwa Rajd Dakar!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany