Zawody Red Bull Enduro Liga wyłoniły największego Kozaka [+ZDJĘCIA!] - Motogen.pl

Dominik Olszowy obronił tytuł największego Enduro Kozaka w Polsce! Zawody Red Bull Enduro Liga odbyły się w Dębskiej Woli.

W niedzielę 10 października 2021 na torze BKM Racing w Dębskiej Woli odbył się finał hybrydowych zawodów enduro: Red Bull Enduro Liga. Do wyścigu na specjalnie przebudowanym torze stanęło 81 uczestników, którzy o swoje miejsce na linii startu walczyli podczas czterotygodniowych eliminacji online. Pierwsze miejsce i tytuł największego Enduro Kozaka w Polsce po raz drugi zdobył Dominik Olszowy. Na mecie powitał go pomysłodawca Red Bull Enduro Ligi, Tadeusz Błażusiak.

Zobaczcie zdjęcia autorstwa Tomasza Parzychowskiego!

Tomaziego znacie m.in. z Motogen.pl, a ostatnio jego kunszt docenił także Red Bull. Tomazi został oficjalnym fotografem tej marki w Polsce! (Możecie go śledzić na Instagramie: Tomazi.pl.)

Zawody poprzedziły miesięczne eliminacje online, podczas których 183 uczestników opublikowało ponad 600 wideo-odpowiedzi na wyzwania rzucane przez Błażusiaka. Oceniane były: umiejętności, trudność przejazdów oraz kreatywność filmików. Największym Enduro Kozakiem w Internecie okazał się Filip Więckowski. Na podium dołączyli do niego Przemek Kaczmarczyk i jego syn Oskar. Prawdziwa weryfikacja umiejętności odbyła się jednak podczas Finału na Żywo, kiedy zawodnicy zmierzyli się koło w koło na specjalnie wybudowanej trasie.

Organizatorzy zachowali naturalną nitkę toru motocrossowego oraz strome i piaszczyste podjazdy, w które następnie wpletli wymagające sekcje super enduro oraz szybkie odcinki cross country. Na najlepszych zawodników w decydującym wyścigu czekała dodatkowa, piekielnie wymagająca sekcja FINAL CHALLENGE.

Zawody na torze BKM Racing rozpoczął godzinny wyścig kwalifikacyjny, który wystartował Taddy Błażusiak. Czterdziestu ośmiu najszybszych zawodników awansowało do fazy Play Off, która zakończyła się osiemnastoosobowym finałem. Na podium stanęli:

  1. Dominik Olszowy (14:31.289)
  2. Emil Juszczak (14:57.725)
  3. Oskar Kaczmarczyk (15:50:545)

Zmagania riderów komentowali Tomasz Dryła i Maciej Więckowski, a emocjonującą rywalizację obserwowała publiczność na miejscu oraz online, podczas transmisji na żywo w Red Bull TV.

– Final Challenge był naprawdę ekscytujący. Do końca zastanawiałem się, czy uda mi się dojechać wyścig czysto, bez upadku. Bardzo się cieszę, że udało mi się obronić tytuł! – powiedział po zawodach Dominik Olszowy.

Red Bull Enduro Liga gościła w Polsce już po raz drugi. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w Dębskiej Woli w październiku 2020 roku. Hybrydowy projekt umożliwił rywalizację zarówno profesjonalistom, jak i amatorom enduro w Polsce. Poza umiejętnościami, riderzy wykazali się także wytrwałością
i determinacją w dążeniu do celu, a to – jak podkreśla Błażusiak – najważniejsze cechy każdego Enduro Kozaka.

Podczas Finału na Żywo mogliśmy zobaczyć prawdziwego ducha sportu. Cieszę się, że impreza po raz drugi okazała się sukcesem i sprawiła mnóstwo radości nie tylko uczestnikom, ale także publiczności. O to chodziło!  – dodał Taddy Błażusiak.

Dodatkowe materiały oraz powtórka transmisji z Finału Red Bull Enduro Ligi są dostępne na redbull.pl/enduroliga. Wydarzenie wspierali: GoPro, Garmin, Dobre Sklepy Motocyklowe, Fox i Tombet.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany