BMW CE 02, oto 7 najważniejszych cech elektrycznego skutera - Motogen.pl

Elektryczny skuter BMW CE 02 jest miejski, mobilny, wszechstronny, ale jaki jeszcze? Przyjrzeliśmy się nowemu elektrykowi ze stajni BMW i znaleźliśmy 7 cech, które wyróżniają go spośród innych.

Obecny już kilka lat w ofercie BMW Motorrad skuter CE 04 doczekał się młodszego rodzeństwa. CE 02 wymyka się jednak definicji skutera. BMW nazywa ten model eParkourer, co jest nawiązaniem do miejskiego sportu, będącego połączeniem gimnastyki, akrobacji i biegu z przeszkodami. CE 02 jest takim właśnie spryciarzem, którego zadaniem jest dawać frajdę i skutecznie dowieźć do celu.

Design BMW CE 02

Stonowanie? Dyskrecja? To dobre dla innych, CE 02 dosłownie krzyczy wyglądem, który jest połączeniem wyrazistych kolorów i odważnych linii. Design przywołuje na myśl organizm miejski, ze wszystkimi jego tajemniczymi detalami, zróżnicowaną infrastrukturą. CE 02 wpisuje się w ten klimat, choć jednocześnie pozostaje wyrazisty, dzięki czemu nie wtapia się w miejską tkankę.

Grube opony i masywny widelec nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z poważnym jednośladem, choć w pełni legalnie może korzystać z niego każdy, kto ukończył 15 lat. Mimo technicznego wyglądu, CE 02 wydaje się niemal płynąć nad drogą.

Konstrukcja BMW CE 02

BMW CE 02 zbudowano na sztywnej ramie z rur stalowych. Za przednie zawieszenie odpowiada widelec teleskopowy, z tyłu zastosowano jednostronny wahacz i amortyzator. Szerokie opony zamontowane na odlewanych felgach z lekkich stopów zapewniają precyzyjne prowadzenie, nawet po nierównościach.

Hamowanie realizowane jest przez hamulce tarczowe z systemem ABS.

Osiągi i zasięg BMW CE 02

W CE 02 dostępne są dwa warianty silnika – pierwszy odpowiada parametrom motocykla 125 cm3 (11 kW/14,9 KM). Drugi, z mocą 5 KM i prędkością maksymalną 45 km/h, odpowiada parametrom motoroweru, co oznacza, że można go prowadzić z prawem jazdy kategorii AM

Przy wykorzystaniu maksymalnej prędkości – 95 km/h – zasięg CE 02 to ponad 90 km (wersja 11 kW). Niska masa jednośladu, wynosząca zaledwie 132 kg (wersja 11 kW) lub 119 kg (wersja 4 kW) sprawia, że CE 02 znakomicie się prowadzi.

Technologia BMW CE 02

BMW CE 02 jest wyposażony w dwa tryby jazdy – Flow i Surf. Flow przeznaczony jest do płynnej jazdy w ruchu miejskim, Surf sprawdzi się poza nim. W opcji dostępny jest również tryb Flash, który pozwala odkryć pełnię dynamiki CE 02.

W nowym CE 02 znajdziesz zewnętrzną ładowarkę 0,9 kW, dzięki której szybko i łatwo naładujesz jednoślad ze standardowego gniazdka w domu. W opcji jest ładowarka 1,5 kW (tylko do wersji 11 kW). Czytelny wyświetlacz TFT informuje m.in. o prędkości, czy stanie naładowania akumulatora. Gniazdo ładowania USB-C pozwala na zasilanie smartfona.

Łączność BMW CE 02

Korzystając z aplikacji BMW Motorrad Connected, możesz korzystać z wielu przydatnych funkcji CE 02, takich jak szacunkowy czas ładowania baterii, informacji o funkcjonowaniu pojazdu, czy przebiegu trasy. Po połączeniu z CE 02, możesz także korzystać ze smartfonu jako dodatkowego wyświetlacza w kokpicie.

Bezpieczeństwo BMW CE 02

BMW CE 02 standardowo wyposażony jest w systemy bezpieczeństwa, które wspomagają kierującego. Na pokładzie znajdziesz automatyczną kontrolę stabilności ASC, rekuperacyjną kontrolę stabilności RSC, a także asystenta cofania. Na przednim kole działa system BMW ABS, który zapobiega poślizgowi podczas hamowania. 

Komfort BMW CE 02

Niskie siedzisko, umieszczone na wysokości 750 mm, ułatwia manewry nawet niższym kierowcom. Bezkluczykowy dostęp pozwala na natychmiastowe korzystanie z pojazdu. Kompaktowe wymiary i niska masa sprawiają, że jazda CE 02 to czysta przyjemność.

BMW CE 02 dostępne jest u polskich Dealerów BMW – znajdź najbliższego i sam przekonaj się o fenomenie CE 02!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany