Blogerzy - Motogen.pl - motocykle, porady, testy

Blogerzy

Dekada po dekadzie – historia Tourist Trophy, czyli lata trzydzieste na Wyspie Man [cz. 3] - zdjęcie
Dekada po dekadzie – historia Tourist Trophy, czyli lata trzydzieste na Wyspie Man [cz. 3]
Lata trzydzieste XX wieku to kontynuacja wzrastającej koniunktury na wyścigowe zmagania na Wyspie Man. Finansowa pomoc rządu i zagraniczna ekspansja. Wskazówki obrotomierzy pokazujące najwyższe wartości, nie tylko w kontekście obrotów silnika, wszystko to robione po cichu, przy wykorzystaniu ,,db killerów’’. Przed wami kolejna, jeszcze szybsza dekada na TT.
Dekada po dekadzie – historia Tourist Trophy, czyli TT na Wyspie Man [Cz. 2] - zdjęcie
Dekada po dekadzie – historia Tourist Trophy, czyli TT na Wyspie Man [Cz. 2]
Lata dwudzieste to powrót ryku silników na górski szlak TT na Wyspie Man i wielki rozwój motocykli, ale nie tylko, to poprawa nawierzchni i pokonywanie kolejnych barier prędkości, to również wzrost popularności wyścigów TT na całych Wyspach Brytyjskich. Fani przybywali z każdego zakątka Królestwa, aby poczuć atmosferę Tourist Trophy. Dla producentów TT stało się niezwykle skutecznym narzędziem marketingowym.
Norton SG6 V4 RR – odrodzony na Tourist Trophy Isle of Man - zdjęcie
Norton SG6 V4 RR – odrodzony na Tourist Trophy Isle of Man
W wolnym tłumaczeniu "To nie motocykl, to dzieło sztuki", tak określił Nortona V4 RR Richard Newland, jeden z brytyjskich dziennikarzy MCN. My, patrząc na historię powstania V4 RR, pragniemy dodać do tej sentencji, że Norton to dzieło czystej sztuki ulicznej. Jego twórcy, jak reprezentanci prawdziwego ulicznego rapu wykrzyczeli wszystkim: "V4 RR, Norton Srebro Ulicy, wychowany na TT, na Wyspie Man".
Forum posiadaczy Yamahy XT660 - zdjęcie
Forum posiadaczy Yamahy XT660
Forum xt660.pl funkcjonuje od 2008 roku. Zostało stworzone w celu wypełnienia luki w internetowym zasobie wiedzy, która powstała w 2004 roku, kiedy to na rynek Yamaha wypuściła motocykle XT660R i X, a w późniejszych latach Z