Top 4: Jaki motor dla kobiety? (motocykl dla dziewczyny, jednoślad dla pań) - Motogen.pl

Jaki motocykl dla kobiety? Jaki motor dla dziewczyny? To kolejne z serii pytań, jakie trafiają na redakcyjną skrzynkę. Spróbujemy na nie odpowiedzieć…

Oczywiście na początek musimy zrobić pewne założenia: pojazd musi być bezpieczny, wygodny, funkcjonalny, łatwy w obsłudze i ładny. Oto nasze cztery propozycje:

Motocykl dla kobiety?

 BMW G310R

To świetna propozycja dla początkujących kierowców oraz tych o drobniejszej budowie. Napędzany przyjaznym, jednocylindrowym silnikiem o pojemności 313 ccm i mocy 34 KM na rok 2021 otrzymał nowe oświetlenie LED i elektroniczną przepustnicę.

Radialnie mocowany zacisk hamulca przedniego jest bardzo skuteczny, a w połączeniu z seryjnym ABS kierowca może mieć poczucie dużego bezpieczeństwa. Pojazd osiąga 143 km/h. Motocykl dla kobiety powinien mieć siodełko na odpowiedniej wysokości – standardowa to 785 mm, ale możemy dokupić akcesoryjne siodło zmniejszające ten wymiar do 770 mm.

Motocykl w różnych wersjach produkowany jest od 2015 roku, zatem jest szansa na zakup pewnej, używanej sztuki w akceptowalnym budżecie…

KTM Duke 390

Następny z serii motocykli dla dziewczyny to KTM Duke 390. Wyposażony w dwukanałowy ABS, zawieszenia marki WP oraz hamulce ByBre to pojazd dla pań o zacięciu bardziej sportowym. Zdecydowanie bardziej dynamiczny, lżejszy od BMW o 10 kg, dysponujący mocą 44 KM jest doskonałym pomysłem na co dzień, ale i na pierwsze kroki na kartodromie czy w szkołach doskonalenia techniki jazdy.

Codzienna funkcjonalność została wsparta o wyświetlacz TFT i przednie reflektory w technologii LED. Całość wygląda dynamicznie, schludnie i już stojąc, wydaje się pędzić. Jeśli Duke 390 wydaje się zbyt uniwersalny, spokojny, sugerujemy zakup KTM RC390 z nieco z ergonomią zapewniającą bardziej sportowe doznania oraz pełną owiewką…

Yamaha YZF-R3

Dwucylindrowy sport o mocy 42 KM, z widelcem USD marki KYB, w pełnych owiewkach i z przyzwoitymi hamulcami to propozycja dla kobiet uwielbiających typowe motocykle sportowe.

Wygodna, poręczna, szybka, pod dobrym kierowcą utrzyma tempo motocykli o większych pojemnościach. Atutem YZF-R3 jest idealny, neutralny rozkład mas (50/50) oraz układ hamulcowy z ABS. Stylistyka nawiązująca do YZF-R1 to kolejny układ w kierunku fanów ostrej jazdy a w szczególności pań.

Husqvarna Vitpilen 401

Marka znana z hardcorowych enduro polecana dla kobiet? Jak najbardziej! Model Vitpilen 401 wygląda jak klasyczny golas z dużą ilością cech retro. Kratownicowa rama, okrągły, duży reflektor, szprychowe koła i klimat utrzymany na pograniczu cafe-racera to atuty dla pań uwielbiających pojazdy youngtimery. Skórzana kurtka i kask nawiązujący do początku lat 80 są wymagane.

Od strony technicznej Vitpilen 401 bazuje na KTM Duke 390 i dzieli z nim silnik, o mocy 44 KM. ABS i hamulce ByBre to atuty dla miłośniczek klasycznych, szybkich pojazdów. Już sama marka kojarząca się z chłodną północą, surowym, skandynawskim stylem jest atutem dla wielu miłośniczek przygód. Od strony użytkowej pojazd jest typowym nakedem zbliżonym charakterem do KTM Duke 390 oraz BMW G310R. Jest jednak najbardziej wyszukanym pojazdem z przedstawionych.

To kilka propozycji pojazdów dla pań. Istnieje również całe grono tańszych konstrukcji z Azji sprzedawanych pod własnymi lub europejskimi markami oraz tony pojazdów używanych. Skoncentrowaliśmy się na pojazdach segmentu 300-400 ccm, ponieważ wydają się idealnym kompromisem pomiędzy masą, mocą a osiągami właśnie dla płci pięknej…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany