Stunter13 i Yamaha Niken: wywiad, ostra jazda i stunt-opinia Rafała o 3-kołowym motocyklu [FILM] - Motogen.pl

Zabraliśmy Yamahę Niken i odwiedziliśmy Rafała Pasierbka. Pogadaliśmy o życiu i poprosiliśmy Stuntera13, aby przejechał się 3-kołowym motocyklem (tak jak tylko on potrafi) i podzielił się opinią!

3-kołowa Yamaha Niken to ciekawy motocykl z potencjałem, a Stunter13 to ciekawy człowiek z wieloma stunterskimi tytułami… Tak się składa, że Niken był w naszej redakcji na teście długoterminowym, a więc zastanawialiśmy się, w jaki sposób sprawdzić prawdziwy potencjał trzech kół. Nie było innej opcji: wybraliśmy się do Niemodlina aby odwiedzić Rafała Pasierbka, znanego na świecie jako Stunter13.

Chwilę porozmawialiśmy o stunterskiej karierze Rafała, a później daliśmy mu kluczyki do Nikena. Okazało się, że to był pierwszy raz Stuntera13 na 3-kołowym motocyklu. Jak mu poszedł stunt na takim (i to pozbawionym modyfikacji) motocyklu? Co uważa o Nikenie? Zapraszamy na film!

Władzom Zamku Książęcego w Niemodlinie dziękujemy za możliwość dokarmienia danieli i nagrania pięknych ujęć!

Rozmawiali:
Stunter13 (IG: @stunter13com),
Piotr Jędrzejak (IG: @piotr_on_wheels)
Nagrywał i montował:
Tomek Trzeciak (IG: @eyes_of_the_rider)

Stunter13 to jeden z najlepszych zawodników na świecie. W zawodach stunterskich wygrał wszystko co się dało, a lista jego pierwszych miejsc jest przytłaczająca. W 2013 szedł ze sceny zawodniczej, przenosząc się do sędziowania oraz na pokazy. Rafała wspierają marki Yamaha oraz Monster Energy, jest jednym z najwyżej cenionych stunterów na świecie. O Stunterze13 pisaliśmy nie raz, wpadajcie także na jego fanpage na FB.

Yamaha Niken to pełnoprawny motocykl 3-kołowy, zbudowany przez Yamahę na bazie MT-09. Obecność dwóch kół z przodu opartych na systemie wahaczy jest efektem prac inżynierskich, których celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: „co zrobić, aby motocyklista czuł się w zakrętach pewniej, ale wciąż naturalnie motocyklowo?” Więcej o Nikenie poczytacie i posłuchacie w naszych poprzednich filmach i materiałach:
NIKENvlog#1;
klimatyczna wizyta na Osiedlu Nikiszowiec;
NIKENvlog#2.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany