Tunnel Keeper. Motocykl ratunkowy do najtrudniejszych akcji - Motogen.pl

Motocykl strażacki przeznaczony do akcji ratunkowych w tunelach – to projekt chińskiego designera Syu Wei Chena. Projekt zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie.

Akcje ratunkowe w tunelach są szczególnie niebezpieczne. Nie dość, że wymiary najczęściej uniemożliwiają użycie ciężkiego sprzętu gaśniczego, to ograniczony dostęp powoduje gigantyczne problemy z ewakuacją poszkodowanych. Chiński designer Syu Wei Chen wpadł na pomysł jak mógłby wyglądać pojazd zdolny do szybkiego reagowania w razie niebezpieczeństwa. To Tunnel Keeper – motocykl wyposażony jak niewielki wóz strażacki.

Niewielkie wymiary pojazdu umożliwiają dotarcie tam, gdzie typowy wóz nie byłby w stanie się przecisnąć. Tunnel Keeper napędzany jest elektrycznie, zaś na wyposażeniu ma szereg systemów ułatwiających walkę z pożarem i zadymieniem, a także narzędzia służące ratowaniu poszkodowanych.

Tunnel Keeper wyposażony jest w rozpylacz mgły wodnej, dyszę gaśniczą z pianą, czy dmuchawy służące do rozpraszania dymu. Kierowca ma do dyspozycji wyświetlacz przezierny z informacjami na temat pozycji, temperatury, czy zużycia środków gaśniczych.

Motocykl ratunkowy może współpracować z noszami lub pojemnikiem transportowym. Projekt zdobył nagrodę w Core77 Design Awards w kategorii Transportation Award.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany