Produkcyjna Husqvarna Norden 901 będzie wyglądała zupełnie jak prototyp - Motogen.pl

Husqvarny to takie dopasione KTMy, a Norden 901 będzie ucieleśnieniem słowa badass. Zupełnie jak prototyp!

Husqvarna to dzisiejszych czasach całkiem ciekawa marka. Należy do koncernu Pierer Mobility, czyli należy do właściciela KTMa. Motocykle Huski to dziś konstrukcje bliźniacze do KTMów (które i tak są fajne), ale z jeszcze bardziej wypasionym wyposażeniem i totalnie odjazdowym designem.

W listopadzie 2019 na wystawie EICMA zaprezentowano prototyp Husqvarna Norden 901. Zaledwie 2 miesiące później ogłoszono, że motocykl trafi do produkcji. Dziś dociera do nas plotka prosto ze spotkania dealerów Husvarny, gdzie omawiane były plany na najbliższy sezon. Wśród nich znalazła się Husqvarna Norden 901 na sezon 2021.

Dostaliśmy jedynie mało wyraźne zdjęcie, ale wiecie co jest najlepsze? Że ten motocykl wyglądał będzie niemalże identycznie, jak prototyp zaprezentowany pod koniec poprzedniego roku!

Norden 901 ze spotkania dealerów we wrześniu 2020:

Koncepcyjna Husqvarna Norden 901 z końca 2019:

Norden 901 wygląda jak ucieleśnienie trudnego do przetłumaczenia stwierdzenia badass. Jest przygodowym podróżnikiem w nordyckim stylu. Nie możemy doczekać się, aby podziwiać go na żywo.

Technicznie i technologicznie należy spodziewać się rozwiązań znanych z KTMa 790 Adventure (czyli podwozie o wysokiej sprawności offroadowo-turystycznej) oraz z 890 Duke (czyli 2-cylindrowy silnik o mocy ok. 120 KM). Można oczekiwać zawieszenia WP z najwyższej półki, a być może także elektroniki z wieloosiowym IMU od Boscha.

Ciekawe, czy (tak jak było w prototypie) otrzymamy także dzielone zegary, które w połowie są fabrycznym ekranem TFT, a w połowie Twoim smartfonem na specjalnym uchwycie. Do premiery już tylko kilka miesięcy…

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany