Pol Tarrés znowu wykonuje niemożliwe enduro-sztuczki na Tenere 700! "The Seeker 2" - Motogen.pl

Pol Tarrés stawia przed sobą oraz przed Tenere 700 wyzwania, które wydają się niemożliwe. Ale efekt jest powalający! Zapnijcie pasy.

Pol Tarrés to aktualnie jeden z lepszych zawodników hard enduro. Ma 28 lat, wywodzi się z trialu i enduro, a na motocyklu potrafi wyczyniać cuda. Rok temu Tarres opublikował kilkunastominutowy film promocyjny „The Seeker”, w którym chwalił się umiejętnościami i sztuczkami na Tenere 700. Ten klip zwalał z nóg z każdym kolejnym ujęciem. Zachwycały zarówno umiejętności zawodnika, jak i cudowne ujęcia.

Teraz otrzymujemy drugą część. Czy Tarresowi i ekipie filmowej udało się poprawić sukces? Javi Echevarría, kierownik kreatywny projektu, powiedział: „Ludzie mówili nam, że sequel będzie totalną klapą. Co możesz zaoferować publiczności, skoro już dałeś z siebie 100%? Cóż, dajesz 110%. Techniczne ten film był sporym wyzwaniem – a do tego większości scen nie dało się powtórzyć ze względu na ryzyko.”

Oglądając ten film można odnieść wrażenie, że wszystko jest łatwe. A trzeba pamiętać, że Tenere 700 to jednak nie lekka endurówka, ale motocykl adventure o masie 204 kg z płynami. Na swoje potrzeby Pol jedynie wymienił zawieszenie, zamontował węższe koła i wydech Akrapovic.

Talent Pola Tarresa opisują bracia Echevarría reżyserujący film: „Istnieje sekretny powód, dla którego ten gigant jazdy ekstremalnej potrafi wjechać w najbardziej niedostępne miejsca na Yamasze Tenere 700. Sekret jest prosty, ale nie da się go nauczyć. Pol dobrze wie jak złapać rytm i zostać w siodle, niezależnie od presji.”

Oglądajcie. Wjazd na pionową i wąską grań na plaży Algarve to jakiś kosmos…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany