WMMP - Motogen.pl - motocykle, porady, testy

WMMP

BMW M Cup 2023 startuje – motocykliści już testują! - zdjęcie
BMW M Cup 2023 startuje – motocykliści już testują!
Na miesiąc przed startem drugiej edycji pucharu markowego BMW M Cup, jego tegoroczni uczestnicy przez dwa dni testowali swoje motocykle pod okiem doświadczonych mistrzów na węgierskim torze Pannoniaring. ...
Kamil Barcik na drugim miejscu w ostatnim wyścigu klasy Supersport300 - zdjęcie
Kamil Barcik na drugim miejscu w ostatnim wyścigu klasy Supersport300
Finałowa runda Mistrzostw Polski na torze w czeskim Moście wyznaczyła kres bardzo ciężkiego sezonu dla lidera zespołu Kamila Barcika. Obrońca tytułu w klasie 300 z zeszłego sezonu, w obecnym musiał uznać wyższość aż czterech zawodników, kończąc zmagania na piątej pozycji. Jednak w ostatni weekend lider zespołu Rabin Racing robił wszystko, aby udowodnić, że nie zasługuje na tak odległe miejsce. Po pechowej sobocie i drobnym błędzie w połowie wyścigu, który wykluczył go z gry, w niedzielnym zajął pewne drugie miejsce.
Mateusz Molik na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Sport250 - zdjęcie
Mateusz Molik na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Sport250
Finał Pucharu Polski najniższej kategorii Sport250 na Kartodromie Bydgoszcz okazał się bardzo szczęśliwy dla zawodnika Rabin Racing Mateusza Molika. Po zaciekłej walce do samej mety i finiszu na drugim miejscu w ostatnim wyścigu sezonu, trzynastolatkowi udało się przeskoczyć swojego głównego rywala Marcina Zapertego o 1 punkt w końcowej tabeli. Po świetnym starcie z trzeciego pola zapracował na sukces jadąc szybkim i równym tempem, odpierając ataki rywala. Sukces młodego zawodnika jest tym większy, że dokonał tego w swoim debiutanckim sezonie w rywalizacji z seniorami.
Podwójne zwycięstwo Szkopka w Poznaniu - zdjęcie
Podwójne zwycięstwo Szkopka w Poznaniu
Paweł Szkopek z zespołu Pazera Racing wygrał oba wyścigi drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike na torze w Poznaniu. Jedenastokrotny mistrz kraju prowadzi dzięki temu w klasyfikacji generalnej cyklu WMMP.
Polscy motocykliści na jednym z najszybszych torów na świecie - zdjęcie
Polscy motocykliści na jednym z najszybszych torów na świecie
Zawodnicy ekipy Pazera Racing, Paweł Szkopek, Patryk Pazera i Radek Brandebura, wystartują w najbliższy weekend w piątej i przedostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski WMMP. Zmagania połączone z Pucharem Europy Alpe Adria odbędą się w Austrii.
Szkopek wygrywa na Węgrzech, Pazera na podium - zdjęcie
Szkopek wygrywa na Węgrzech, Pazera na podium
Paweł Szkopek wygrał niedzielny wyścig drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike na węgierskim torze Pannonia Ring, stając także na podium europejskiej serii Alpe Adria. W klasie Superstock 600 na podium WMMP dwukrotnie finiszował Patryk Pazera.
AFR Ducati Toruń po inauguracji WMMP 2018 - zdjęcie
AFR Ducati Toruń po inauguracji WMMP 2018
AF Racing Team znakomicie rozpoczął rywalizację w tegorocznym Pucharze Polski. Inauguracja mistrzostw kraju ułożyła się nieco gorzej, jednak także w tym przypadku nie zabrakło istotnych pozytywów.
AF Racing Team Ducati Toruń przed inauguracją WMMP - zdjęcie
AF Racing Team Ducati Toruń przed inauguracją WMMP
Rusza kolejny sezon Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, a wraz z nim walka AF Racing Teamu o kolejne tytuły. Ekipa Ducati Toruń nie ukrywa, że start na Torze „Poznań” traktuje naprawdę priorytetowo.
Szkopek i Pazera odbierają mistrzowskie trofea - zdjęcie
Szkopek i Pazera odbierają mistrzowskie trofea
Motocykliści zespołu Pazera Racing, Paweł Szkopek i i Patryk Pazera, odebrali w sobotę swoje mistrzowskie trofea podczas zorganizowanej przez PZM Gali Sportów Motorowych.
Relacja z V rundy WMPP Classic w Pszczółkach - zdjęcie
Relacja z V rundy WMPP Classic w Pszczółkach
W minioną sobotę na Autodromie Pomorze w podtrójmiejskich Pszczółkach odbyła się V, ostatnia runda tegorocznego Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski Classic. Na zawodach stawiło się czterdziestu pięciu zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w sześciu klasach wyścigowych.
Szkopek mistrzem, Pazera wicemistrzem Polski - zdjęcie
Szkopek mistrzem, Pazera wicemistrzem Polski
Wygrywając sobotni wyścig klasy Superbike na torze w Poznaniu Paweł Szkopek przypieczętował jedenasty w karierze tytuł motocyklowego mistrza Polski. Wicemistrzostwo w klasie Superstock 600 dzięki sobotniemu zwycięstwu zapewnił sobie z kolei Patryk Pazera.
WMMP w Poznaniu na żywo i internecie - zdjęcie
WMMP w Poznaniu na żywo i internecie
Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski (WMMP).