W ubiegły weekend odbyła się ostatnia już runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Do walki o tytuły i punkty stanęli wszyscy zawodnicy Bogdanka Junior Team Recykl.

 

Ten weekend był szczególnie ważny i ciężki dla dwóch reprezentantów naszego zespołu, którzy walczyli o najwyższe laury – tytuły Mistrza Polski. Marek Szkopek w Supersport zamierzał odrobić stratę punktową do Daniela Bukowskiego, a Artur Wielebski jako cel postawił sobie utrzymanie przewagi nad Mateuszem Korobaczem w Superstock 600 Junior. Wielebski, mimo problemów (wypadek na kwalifikacjach), utrzymał przewagę, rozgrywając znakomicie oba biegi (druga i trzecia pozycja w Superstock), co zapewniło mu tytuł Mistrza Polski Superstock 600 Junior. Marek Szkopek, mimo poważnych urazów, jakich nabawił się podczas wyścigu w serii Alpe Adria, w sobotę finiszował na drugiej pozycji, a w niedzielę wygrał wyścig, pokonując na ostatnich metrach Marcina Kałkowskiego. Jednocześnie przypieczętował tytuł Wicemistrza Polski w klasie Supersport, co, ze względu na jego stan zdrowia, można uznać za nie lada wyczyn.

 

Bardzo dobrze pojechali też Sebastian Zieliński (Supersport), plasując się na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej sezonu, tuż za rewelacyjnie jadącym Czechem, Patrikiem Vostarkiem, oraz Maciej Gajc, który zarówno w sobotnim, nieukończonym wyścigu (awaria silnika), jak i w niedzielę wykręcił życiowe czasy okrążeń i pokazał, że w kolejnym sezonie stać go będzie na walkę w czołówce klasy młodzieżowej. Znakomicie spisali się też gościnnie występujący w Mistrzostwach Polski Patryk Kosiniak, który w sobotę stanął na podium, zajmując trzecią pozycję w Superstock 600, jak i Szymon Kaczmarek, debiutujący na torze na motocyklu klasy 600 ccm, który zdobył swoje pierwsze punkty.

 

Podsumowując sezon 2011, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Dzięki naprawdę ciężkiej pracy całego zespołu udało nam się osiągnąć sukces i udowodnić, że jesteśmy jednym z najlepszych zespołów w kraju, a jednocześnie, że nasi zawodnicy są w stanie konkurować z konkurentami z zagranicy, czego dowiodły niejednokrotnie wyścigi serii Alpe Adria. Dzięki naszym staraniom i wysokim lokatom naszych podopiecznych zostaliśmy najlepszym zespołem w klasyfikacji sponsorskiej w Supersport oraz zajęliśmy drugą lokatę w klasie Superstock 600 Junior.

 

Na koniec przyszedł czas na podziękowania. Chcieliśmy wyrazić nasze uznanie i wdzięczność przede wszystkim wszystkim naszym Sponsorom, Współpracownikom i Partnerom, bez których nasze sukcesy nie byłyby możliwe. Specjalne podziękowania: Maciej Jasiewicz, Grupa Recykl S.A., Igor Piasecki, Bogdanka Racine, Mirosław Taras, Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Marek Gajc i ekipa Serwis 49, Krzysztof Król i zespół Intermotors, Aleksandra Kisły, BP Techem Maciej Łoziński, Pirelli, Ola Sobotka, Mariusz Bober – O24 motoakcesoria, Magda Piskorz, Yamaha Motor Polska, Patryk Kosiniak i Janusz Bujanowicz, Szymon Kaczmarek, Paweł Szkopek, Sebastian Puzoń, Paweł Podgórski, Adam Badziak, POLand Position, Szymon Jagodziński, Mira i Grzegorz Wielebscy oraz wszyscy nasi kibice i sympatycy, wszyscy, którzy nas wspierali i pomagali!

Więcej w WMMP
Jedenaście tytułów dla Suzuki Grandys Duo

Nie wygraliśmy żadnego wyścigu, ale jechaliśmy po tytuły. Daniel Bukowski był trzeci w Supersport – to wystarczyło do zdobycia tytułu. Andy...

Zamknij