Elektryczny skuter klasy premium – łatwe podróżowanie po mieście z BMW CE 04 - Motogen.pl

BMW CE 04: futurystyczny, jedyny w swoim rodzaju, elektryczny. Nowy elektryczny skuter BMW to przyszłość miejskiej mobilności, która już dziś może stanąć w Twoim garażu.

Miejska mobilność nie musi być nudna. Nie musi być monotonna, przepełniona smogiem i szarością. Miejska mobilność może być przeżyciem, dającym uśmiech na twarzy i przyciągającym wzrok przechodniów. BMW specjalizuje się w dostarczaniu niesamowitych przeżyć, a wyznaczający nowe standardy model CE 04 to idealny przykład wdrożenia bezkompromisowej filozofii w życie.

2,6 sekundy do 50 km/h, 130 km zasięgu według WMTC, 10-calowy wyświetlacz, system BMW Motorrad Connectivity, futurystyczny design i bogate wyposażenie. To tylko wierzchołek góry lodowej możliwości, jakie daje BMW CE 04.

Zobacz też – redakcja Motogen.pl testowała BMW CE 04. Przeczytaj test i obejrzyj film:

BMW CE 04 – nowe standardy

Po premierze BMW CE 04 ciężko było uwierzyć, że nie jest to model koncepcyjny. Nie ma na rynku drugiego pojazdu z tak odważnym, futurystycznym designem. CE 04 wyprzedza obecne trendy o całe dekady, pokazując światu, jak wiele można zrobić w kwestii designu. Sam wygląd CE 04 nie jest sztuką dla sztuki, a wynikiem praktycznych potrzeb. Baterie o pojemności 8,9 kWh brutto umieszczono poziomo i maksymalnie nisko, w specjalnie na te potrzeby zaprojektowanej ramie. Takie rozwiązanie obniża środek ciężkości oraz wspiera chłodzenie.

Synchroniczny silnik elektryczny posiada chłodzenie wodą i umieszczony jest centralnie, co jest kolejnym krokiem w celu centralizacji i obniżeniu masy. Takie rozwiązania sprawiły, że ważące 230 kg CE 04 prowadzi się zaskakująco lekko. Wrażenie potęgują oczywiście znane z elektrycznych samochodów przyspieszenia. Maksymalny moment obrotowy dostępny jest już od 1500 obr./min i wynosi aż 62 Nm. Przyspieszenie 50 km/h zajmuje zaledwie 2,6 sekundy, a CE 04 jest w stanie rozpędzić się do 120 km/h (prędkość zablokowana elektronicznie).

Kolejnym krokiem w stronę przyszłości jest znany z topowych modeli motocykli BMW system BMW Motorrad Connectivity. Wykorzystujący ponad 10-calowy, kolorowy i jasny wyświetlacz TFT system pozwala na pełną kontrolę pojazdu z pomocą wygodnej aplikacji. Czas zapomnieć o zewnętrznych systemach nawigacyjnych, wystarczy połączyć aplikację BMW ze swoim CE 04 i można cieszyć się pełnią informacji na wygodnym i dużym ekranie.

Luksusowe wyposażenie

W pełni diodowe oświetlenie oraz system Keyless Ride to standard. Tak samo, jak zmienne tryby jazdy (Eco, Rain oraz Road), ABS i kontrola trakcji. CE 04 posiadana system odzyskiwania energii podczas hamowania, który zwiększa i tak duży zasięg (ponad 100 km). W zasięgu ręki kierowcy znajduje się wentylowany, wodoodporny schowek z portem USB-C, a pod siedzeniem znajdziemy otwieraną z boku przestrzeń bagażową na kask. W standardzie także standardowy kabel do ładowania z gniazdka domowego, a w ramach opcji można zainwestować także w szybką ładowarkę BMW Wallbox. Rozwiązania pozwalające ładować BMW CE 04 są ustandaryzowane z samochodami BMW oraz MINI.

BMW CE 04 to oczywiście potęga możliwości personalizacji swojego pojazdu, z dodatkowymi pakietami Comfort i Dynamic, akcesoryjnymi wariantami siedzenia, inteligentnym systemem ECALL czy monitoringiem ciśnienia w oponach. BMW CE 04 może zostać także zablokowane do 11 kW, co pozwala poruszać się nim na samochodowe prawo jazdy lub prawo jazdy kategorii A1.

BMW CE 04 – zasięg, czyli więcej niż potrzebujesz

Komfortowy zasięg miejskiego CE 04 to ponad 100 km na pełnej baterii. Dzięki pozyskującej energię rekuperacji oraz trybowi ECO całodniowe przemieszczanie się po wielkiej aglomeracji nie będzie problemem. Standardowy czas ładowania od 0% do 80% (z domowego gniazdka lub publicznej ładowarki) to 3h 30 minut. Można go skrócić korzystając z domowej stacji szybkiego ładowania BMW Wallbox lub ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania. Przy mocy do 6,9 kW proces ładowania od 0% do 80% to zaledwie 65 minut.

Jedyny w swoim rodzaju

BMW CE 04 udowadnia, że codzienna podróż do pracy nie musi być nudna, a przyszłość nie jest za rogiem – jest z nami już dziś. Dzięki nowoczesnym technologiom BMW Motorrad Connectivity pojazd staje się częścią naszego ekosystemu integralnym punktem codziennego workflow

Planuję trasę i sprawdzam stan naładowania baterii, popijając pachnące espresso w domu, by po chwili bezszelestnie pokonywać kolejne kilometry miasta, z informacjami dotyczącymi moich przejazdów czy nieodebranych połączeń, dostępnymi na kolorowym wyświetlaczu. Zanim zakończę ciężki dzień pracy, CE 04 czeka na mnie w podziemnym garażu.

BMW CE 04 to zupełnie nowy rozdział i kierunek na najbliższe lata. Przyszłość, której częścią można stać się już dziś. Więcej informacji o BMW CE 04 można znaleźć na dedykowanej stronie BMW Motorrad Polska.

Uwaga! Przekonaj się osobiście jak jeździ jeden z elektryczny skuter klasy premium – zapisz się na jazdę testową BMW CE 04.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany