Adrian Pasek wygrywa Puchar Polski! - Motogen.pl

Zakończona w niedzielę, V runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski przyniosła potwierdzenie dominacji Adriana Paska w klasie Rookie 600.

Podopieczny Yamaha POLand POSITION w imponującym stylu wygrał piąty wyścig w sezonie i z kompletem punktów sięgnął po Puchar Polski na jeden wyścig przed końcem sezonu. Ponieważ Adrian nie musi startować już w ostatnim wyścigu tej klasy, we wrześniu zadebiutuje już w Mistrzostwach Polski.

Do udanych weekend zaliczyć może też Adam Badziak. Lider zespołu Yamaha POLand POSITION dwukrotnie stawał na podium, a w niedzielnym wyścigu, po fascynującej walce, przegrał tylko z nowym Mistrzem Polski, legendarnym Andy Meklauem. Dzięki punktom zdobytym w Poznaniu Adam awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i jest najlepszym Polakiem w stawce.

Z różnym szczęściem w Poznaniu startowali nasi Juniorzy. Artur Wielebski w sobotę wygrał kwalifikacje i we wspaniałym stylu także pierwszy wyścig klasy Junior Superstock 600. Był też piąty w klasyfikacji Supersport. Niestety, w niedzielę już na pierwszym okrążeniu został wypchnięty z toru i nie ukończył zawodów. Mateusz Korobacz startował tylko w sobotę, ponieważ kontuzja odniesiona dwa tygodnie temu nie pozwalała bezpiecznie walczyć o kolejne punkty. Zdrowie naszych podopiecznych jest najważniejsze, dlatego zespół podjął decyzję o wycofaniu Mateusza z zawodów. Skutki ostatniego upadku odczuwał też Grzegorz Szczypka i oba wyścigi ukończył na dalszych pozycjach.

W klasie Rookie 1000 skrzydeł nie zdążył rozwinąć Przemek Saleta. Wyścig został przerwany z powodu oleju na torze już po czwartym okrążeniu i nasz zawodnik nie mógł przebić się do punktowanej piętnastki.

Zespół Yamaha POLand POSITION po V rundzie prowadzi w klasyfikacji zespołowej klasy Junior Superstock 600, a marka Yamaha w klasyfikacji konstruktorów.

Adam Badziak: 'To był trudny weekend, ponieważ walczyliśmy o odrobienie strat w klasyfikacji. W moim przypadku udało się wyjść na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, a niedzielny wyścig dostarczył wielu wrażeń. Niestety w Junior Superstock 600 Artur stracił szansę na tytuł upadając w niedzielę. Przez najbliższe tygodnie będziemy musieli zadbać też o powrót do zdrowia Mateusza i Grzesia. Najważniejszym akcentem weekendu było jednak zwycięstwo Adriana i przypieczętowanie tytułu. W następnej rundzie będzie już startował w klasie mistrzowskiej. Szkoda, że wyścig Przemka został przerwany, ponieważ mógł powalczyć o lepszą pozycję i zdobyć punkty’.

Klasyfikacja generalna po piątej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski