W 2019 roku Yamaha przedstawiła dwa koncepty skuterów elektrycznych E01 oraz EC05. Obie nazwy zostały zastrzeżone, co z reguły oznacza, że perspektywie czasowej rozpocznie się ich produkcja.

Yamaha E01 jest skuterem zasilanym prądem, mających sportowy charakter. Yamaha  EC05 została oparta o platformę Gorgo Smartscooter, wraz z którą zostanie uruchomionych dwa tysiące punktów GoStation, czyli sieci, w której można wymienić rozładowaną baterię na naładowaną do pełna. To rozwiązane maksymalnie skróci czas pozyskania źródła zasilania w przypadku rozładowania poprzedniego.

Koncept Yamaha EC05…

Jeśli nic się nie zmieni, nazwę E01 będzie można używać od maja, natomiast w przypadku EC05 mogą wystąpić pewne komplikacje; skuter o tej nazwie jest już sprzedawany na Tajwanie.

Przypuszczamy, że premiera modeli w wersji produkcyjnej odbędzie się jesienią, on-line, w terminach zarezerwowanych dotychczas dla targów EICMA…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Newsy, Nowości rynkowe
policja
Mazowsze: złodzieje motocykli i quadów złapani. Odzyskano mienie o wartości 90 000 zł…

Quady, przyczepy, elektronarzędzia oraz motocykle o łącznej wartości 90 000 zł odzyskali policjanci z mazowieckiego Lipska. Zarzuty usłyszało siedem osób: trzy...

Zamknij