Marc Marquez jeździł wyścigówką MotoGP po ulicach Madrytu! - Motogen.pl

Nie ma to, jak legalnie pojeździć na jednym kole, na prototypie z MotoGP, po głównej ulicy Madrytu! To wszystko z okazji serialu o Marcu Marquezie – oglądaliście już?

Marc Marquez, 8-krotny Mistrz Świata, miał niedawno swoje (kolejne) pięć minut w Hiszpanii. Wyjechał motocyklem na miejskie ulice – i to nie byle jak. Najpierw, za kierownicą Hondy CBR1000RR-R prowadził paradę 350 motocyklistów przez ulice miasta. Później przebrał się w swój wyścigowy kombinezon i wsiadł na wyścigówkę z MotoGP, Hondę RC213V-S (wprawdzie poprzedniej generacji). Palił gumę, jeździł na jednym kole i mógł powygłupiać się na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic Madrytu – Gran Vía.

Wszystko było wielkim, zorganizowanym wydarzeniem – chodziło o premierę serialu dokumentalnego „Marc Márquez: ALL IN”, który opowiada o powrocie Hiszpana po kontuzjach z 2020 roku. Przy okazji całe wydarzenie wypadło akurat w 30 urodziny Marca. Fajny prezent, prawda?

Skrót wydarzeń możecie obejrzeć na przykład w filmie od Red Bull:

Ale także w filmie na kanale Marqueza, gdzie jest więcej ujęć z jego domu oraz więcej jego własnego komentarza:

Wiecie co nam najbardziej imponuje? Wstęp na wydarzenie – jazdy Marqueza po głównej ulicy Madrytu – było biletowane, wejściówki sprzedały się w ciągu kilku godzin, a pojawiło się tam kilka(naście?) tysięcy fanów. To pokazuje, jak potężną ikoną w Hiszpanii jest Marquez oraz jak znaczący jest tam sport motocyklowy – przyznajemy, zazdrościmy.

Serial „Marc Márquez: ALL IN” dostępny jest na platformie Amazon Prime od 20 lutego (a od 5 czerwca pojawi się za darmo na platformie Red Bull TV). Oglądaliście już? Warto?


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany