Andy Meklau Mistrzem Polski Superstock 1000! - Motogen.pl

Zespół Suzuki GRANDys Duo ma powody do zadowolenia. Na dwa wyścigi przed końcem tegorocznych zmagań Andy Meklau zdobył tytuł Mistrza Polski Superstock 1000.

Jerman i Meklau wygrywają w sobotę
W sobotę w Poznaniu rozegrano pierwsze wyścigi V rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Jako pierwszy startował Marko Jerman w klasie Supersport, który wcześniej w imponującym stylu wygrał kwalifikacje. Nasz zawodnik prowadził wyścig od samego startu i, zwyciężając, powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej do czterdziestu punktów.

Andy Meklau nie miał żadnych problemów i na mecie był ponad pół minuty przed kolejnym zawodnikiem w klasie Superstock 1000. Przewaga Austriaka w klasyfikacji generalnej jest tak imponująca, że w niedzielę zespół szykuje się koronacje Mistrza. Dziewiąte miejsce zajął Mariusz Grandys.

W klasie Superbike Gwen Giabbani był drugi, a Marko Jerman stanął na najniższym stopniu podium. Dzięki kolejnym punktom Gwen awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a zespół Suzuki GRANDys Duo umocnił się w klasyfikacji zespołowej.

Jacek Grandys, team manager: 'Marko i Andy wykonali dziś swoje zadania doskonale wygrywając wyścigi. Obaj powiększyli przewagę w klasyfikacji generalnej i są o krok od tytułów. Gorzej wygląda sytuacja w klasie Superbike, gdzie Paweł odjechał nam już na czterdzieści punktów. Będziemy walczyć do końca i zobaczymy jak się skończy sezon’.

Andy Meklau mistrzem Polski w Superstock 1000
Zgodnie z przewidywaniami Andy Meklau, zawodnik zespołu Suzuki GRANDys Duo zdobył w niedzielę tytuł Mistrza Polski w klasie Superstock 1000. Nasz reprezentant wywalczył trofeum na dwa wyścigi przed końcem sezonu, a dodatkowo nie startował w drugiej rundzie na Slovakiaring. Tegoroczny tytuł jest już drugim wywalczonym w Polsce laurem. W 2009 roku Meklau razem z zespołem Suzuki GRANDys Duo został Mistrzem Polski w klasie Superbike.

W niedzielnym wyścigu Andy od początku prowadził w swojej klasie, a o zwycięstwo w połączonym wyścigu klas Superstock 1000 i Superbike walczył z Gwenem Giabbanim. Ostatecznie Meklau wygrał cały wyścig, a Giabbani klasę Superbike. Dzięki zwycięstwu Gwen zniwelował stratę do lidera klasyfikacji generalnej, Pawła Szkopka, do 16 punktów i nadal liczy się w walce o mistrzostwo.

W klasie Supersport drugie miejsce zajął Marko Jerman i jest o krok od tytułu Mistrza Polski. Zawodnik Suzuki GRANDys Duo od początku wyścigu spokojnie prowadził wyścig, ale na ostatnim okrążeniu został zablokowany przez zawodników dublowanych i wykorzystał to Marek Szkopek. W ostatnich dwóch wyścigach sezonu Marko musi zdobyć jeszcze dziewięć punktów, żeby świętować tytuł.

W klasyfikacji zespołowej nasz team prowadzi w klasach Superbike i Superstock 1000, a marka Suzuki jest w nich liderem klasyfikacji konstruktorów.

Jacek Grandys, team manager: 'Niedziela była dla nas bardzo szczęśliwa. Andy zdobył swój drugi tytuł w Polsce i spokojnie może we wrześniu pojechać w klasie Superbike. Marko też jest już o krok od tytułu, który będziemy chcieli sfinalizować w pierwszym wyścigu we wrześniu. Cieszę się też ze zwycięstwa Gwena w Superbike, ponieważ wróciliśmy do gry o tytuł. Mam nadzieję, że ostatnia runda będzie równie udana’.

Andy Meklau Mistrz Polski Superstock 1000 2010: 'To był wspaniały weekend, cieszę się z tytuł i chciałbym podziękować całemu zespołowi za pracę. Jestem szczęśliwy, że już teraz zdobyliśmy tytuł i będę mógł we wrześniu pojechać w klasie Superbike’.