Gdzie oglądać MotoGP 2023 (za darmo)? Nowy sezon i wyścigi "Sprint" - Motogen.pl

Gdzie oglądać MotoGP w sezonie 2023? Czy można oglądać MotoGP w 2023 po polsku i za darmo? Czym jest nowy wyścig Sprint i kiedy się odbywa?

MotoGP sezon 2023 właśnie rusza. Pierwszy wyścigowy weekend odbywa sie już teraz w dniach 24-26 marca 2023, a sezon startuje wyjątkowo w Portugalii.

Gdzie oglądać wyścigi MotoGP w sezonie 2023 (za darmo)?

Polskie transmisje sezonu MotoGP w roku 2023 wciąż odbywają się za pośrednictwem Polsatu. Aby oglądać MotoGP w telewizji, należy włączyć kanał Polsat Sport Premium 2, który najczęściej jest w pakietach płatnych. MotoGP można także oglądać za pośrednictwem (także płatnej) platformy Polsat Box Go.

Aby oglądać MotoGP z polskim komentarzem za darmo, można także wejść na stronę polsatsport.pl. Mamy nadzieję, że wzorem poprzedniego roku, na stronie będzie można oglądać transmisje za darmo z całego weekendu wyścigowego. Ostatnio wyglądało to tak, że trzeba wejść na polsatsport.pl, dalej do artykułu o danej rundzie (np. przez kategorię MotoGP, jeżeli nie ma go na stronie głównej), a w artykule umieszczony był darmowy player. (Warto pamiętać, że ten player działał tylko w czasie trwania sesji treningowej/wyścigu, ale można go przewijać.)

MotoGP można także oglądać z oryginalnym, angielskim komentarzem, za pośrednictwem strony oficjalnej MotoGP.com. Jednak potrzebny jest do tego płatny abonament VideoPass w cenie 30 euro za miesiąc lub 140 euro za cały rok.

Sprint w MotoGP – nowa forma wyścigów w sobotę

Sezon 2023 zapowiada się ciekawie nie tylko ze względu na roszady wśród zawodników i zespołów, czy ze względu na pytanie „czy Marc Marquez zdoła się wydobyć z problemów i ponownie zawalczyć o tytuł Mistrza”. Nowością są też znaczne inwestycje zespołów poczynione w związku ze spojlerami, aerodynamiką i efektem przypowierzchniowym w motocyklach.

W sezonie 2023 odbędzie się rekordowo dużo, bo aż 21 rund. To nie wszystko, bo organizator znacznie zmienił weekendowy harmonogram oraz dodał skrócony wyścig „Sprint”. Wyścig główny wciąż odbywa się w niedzielę. Jednak sobota jest mocno zagęszczona. Poza wolną sesją i dwoma kwalifikacjami, na zawodników MotoGP w sobotę czeka wyścig „Sprint”.

Wyścig „Sprint” ma skróconą formę. Obowiązuje połowa standardowej liczby okrążeń, a także połowa standardowej ilości paliwa. Do zdobycia jest także połowa punktów. Jak zwodnicy potraktują wyścig Sprinterski? Przekonamy się w sezonie!

Harmonogram 1-szej rundy MotoGP 2023, czyli GP Portugalii 2023.
Harmonogram 1-szej rundy MotoGP 2023, czyli GP Portugalii 2023.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany