Marc Marquez opuszcza zespół Honda HRC - trzęsienie ziemi w MotoGP! - Motogen.pl

Marc Marquez rozstaje się z Hondą. Co dalej? Z pewnością Ducati w zespole Gresini Racing.

Właśnie przed chwilą, 4 października oficjalnie potwierdzone zostało to, o czym padok MotoGP krzyczy już od wielu tygodni. Marc Marquez oraz zespół Honda HRC kończą współpracę!

Marc Marquez odchodzi z Hondy w MotoGP

Przyznacie chyba, że wystarczy być fanem wyścigów MotoGP choćby na 5%, aby i tak wiedzieć, że Marc Marquez przez lata był dosłownym numerem jeden oraz że Marc Marquez = motocykle Honda. Od teraz (a w zasadzie od końca sezonu 2023) już nie.

Marquez odchodzi z Hondy. Jeżeli jesteście ciekawi powodów, to chodziło o brak odpowiednich modyfikacji wprowadzanych w motocyklach Honda, których Marquez wymagał, a których brak sprawiał, że nie był w stanie walczyć o najwyższe pozycje w wyścigach. Oficjalny komunikat (i kilka ciekawych liczb) w akapitach poniżej.

Marc wrzucił także rolkę z podziękowaniami na swojego facebooka:

Marc Marquez na motocyklu Ducati w Gresini Racing?

W momencie publikacji tej wiadomości, oficjalne potwierdzenia jeszcze nie nadeszły. Ale nawet tajemnicą poliszynela nie jest fakt, że rozmowy pomiędzy Marquezem a zespołem Gresini Racing trwały już od pewnego czasu. To oznacza – z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością – że wraz z początkiem testów posezonowych, zobaczymy Marqueza na motocyklu Ducati. Co to będzie za jazda!

HRC żegna się z Marquezem – oficjalny komunikat

Poniżej przeczytacie oficjalny komunikat wystosowany przez fabryczny zespół HRC:

Honda Racing Corporation i Marc Marquez za obopólną zgodą zdecydowali się na przedwczesne rozwiązanie czteroletniego kontraktu z końcem sezonu Mistrzostw Świata MotoGP 2023.

Ponieważ do końca czteroletniego kontraktu między HRC a Marquezem pozostał jeszcze rok, obie strony zgodziły się zakończyć współpracę po zakończeniu sezonu Mistrzostw Świata MotoGP 2023. Obie strony zgodziły się, że w ich najlepszym interesie jest, aby w przyszłości każda z nich podążała innymi drogami, aby jak najlepiej osiągnąć swoje cele i zadania.

Kończy to 11 lat współpracy między #93 i HRC, w której zdobyli sześć mistrzostw świata w klasie MotoGP, pięć Potrójnych Koron, 59 zwycięstw, 101 podiów i 64 pole positions.

Marquez odniósł swoje debiutanckie zwycięstwo w klasie MotoGP na pokładzie Hondy RC213V podczas Grand Prix of the Americas w Austin w Teksasie w 2013 roku, stając się najmłodszym zwycięzcą klasy MotoGP i zostając najmłodszym mistrzem świata w klasie MotoGP w tym samym roku. W 2014 roku obronił tytuł i wygrał pierwsze 10 kolejnych wyścigów roku, zdobywając również tytuły w 2016, 2017, 2018 i 2019 roku jako zawodnik HRC z zespołem Repsol Honda.

Obie strony będą nadal udzielać pełnego wsparcia w pozostałych rundach sezonu Mistrzostw Świata MotoGP 2023.

HRC życzy Marcowi Marquezowi wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany