Valentino Rossi zostanie lokalnym bohaterem! Dostanie klucze do miasta Tavullia - Motogen.pl

Mimo, że Tavullia jest małym miasteczkiem gdzieś we Włoszech, zyskała ogromny rozgłos jako rodzinne miasto Valentino Rossiego.

Nawet Raff, który niespecjalnie interesuje się wyścigami motocyklowymi, słyszał o kimś takim jak Valentino Rossi. Ten zawodnik przeniósł popularność wyścigów na zupełnie nowy poziom. 25-letnia kariera odbiła się także na popularności rodzinnej miejscowości Rossiego. Włoskie miasto Tavullia nie posiada nawet 10 000 mieszkańców, a zna je każdy fan sportów motocyklowych. Właśnie tam Rossi ma swój flagowy sklep z gadżetami VR46. Tavullia jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla każdego podróżującego fana MotoGP.

Władze miasta Tavullia postanowiły docenić swojego najbardziej popularnego mieszkańca poprzez honorowe wręczenie kluczy do bram miasta. Burmistrz, Francesco Paolucci powiedział:

„Dzięki, Valentino!! Za dostarczenie nam nieopisanych emocji przez ponad 25 lat Twojej kariery, za zbliżenie milionów ludzi do wspaniałego sportu jakim jest motocyklizm, za uczynienie nas jeszcze bardziej dumnymi z bycia Włochami oraz za rozpropagowanie nazwy Tavullia na całym świecie.

Z tych oraz z wielu innych powodów, wraz z regionem Marche, zdecydowaliśmy się uhonorować Cię oficjalną ceremonią, która odbędzie się 19 maja w Twoim kraju. Podczas #TavulliaVale, wraz z wieloma przyjaciółmi, wręczymy Ci klucze do miasta.”

Ranczo Rossiego pod miastem Tavullia
Ranczo Rossiego pod miastem Tavullia

Nieopodal miasta, Rossi zbudował swoje „Ranczo” czyli tor dirt-track, gdzie trenuje sam oraz z przyjaciółmi i innymi zawodnikami. Tam też zrodziła się Akademia VR46, która dała podwaliny pod zespół Rossiego ścigający się w MotoGP – Mooney VR46.

Informacja o ceremonii w Tavulii pojawiła się tuż po tym, jak zawodnik zespołu VR46 – Marco Bezzecchi – zdobył pierwsze zwycięstwo w Królewskiej Kategorii MotoGP. Z kolei w poprzednim sezonie, tytuł Mistrza 2022 zgarnął Francesco Bagnaia, także wychowanek Akademii VR46.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany