Ducati rozpoczyna produkcję elektrycznych motocykli: najpierw wyścigówki MotoE... - Motogen.pl

Etap rozwoju elektrycznego Ducati V21L został zakończony, teraz czas na produkcję do wyścigów… A kiedy elektryk Ducati dla zwykłych motocyklistów?

Począwszy od sezonu 2023, Ducati przejmuje rolę jedynego dostawcy motocykli do elektrycznych mistrzostw świata MotoE rozgrywanych przy okazji rund MotoGP – to wiemy już od dawna. Wiemy także, że elektryczne wyścigówki Ducati mają nazwę kodową V21L, a także znamy specyfikację elektryków Ducati. Dla przypomnienia to co najważniejsze:
– masa 225 kg;
– baterie 18 kWh;
– moc 150 KM;
– moment 140 Nm;
– zarejestrowany v-max 275 km/h.

Teraz Ducati ogłosiło, że rozpoczyna produkcję 23 egzemplarzy wyścigówki V21L. Ten fakt oznacza jednocześnie, że Włosi zakończyli etap rozwoju modelu, wszystko jest gotowe i żadnych większych zmian nie będzie dało się wprowadzić.

Motocykle muszą być gotowe na pierwszą rundę MotoE, która odbędzie się 13 maja podczas GP Francji. Ducati wyprodukuje 23 sztuki łącznie. 18 z nich trafi do zespołów, a 5 to egzemplarze zapasowe.

Zdjęcia elektrycznego Ducati V21L:

Kiedy powstanie produkcyjne, drogowe, elektryczne Ducati dla zwykłych motocyklistów?

Na pewno nie trzeba będzie czekać nadmiernie długo! W oficjalnym komunikacie o rozpoczęciu produkcji wyścigówek, znalazło się kilka ciekawych stwierdzeń:

„Rozpoczęcie produkcji prototypów „V21L” oznacza początek nowego i ważnego rozdziału w historii Ducati. Dla firmy z Borgo Panigale projekt ten narodził się w celu rozwijania umiejętności na przyszłość, zachowując podejście, które zawsze napędzało DNA Ducati. Rozwiązania technologiczne opracowywane w świecie wyścigów przenikają następnie do modeli produkcyjnych, dostępnych dla entuzjastów na całym świecie.”

Jest to jasna i oczywista zapowiedź, że Ducati planuje wprowadzenie drogowego motocykla elektrycznego, który każdy będzie mógł kupić sobie w salonie…

Oczywiście najpierw muszą odbyć się długotrwałe i rozległe testy prowadzone w ramach wyścigów MotoE. Dla Ducati jest to wymarzona ścieżka rozwoju. Włosi dopracują swoją technologię w wyścigach, dzięki czemu zwykły motocyklista otrzyma nieźle dopracowany produkt, a Ducati będzie mogło chwalić się wyścigowym rodowodem.

Pytanie kiedy to nastąpi? Nie sądzimy, aby prezentacja drogowego, elektrycznego Ducati nastąpiła wcześniej, niż w 2024 roku.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany