Listopad to miesiąc, w którym mamy szansę upiec „dwie pieczenie na jednym ogniu”: kupić nowy motocykl korzystając z posezonowych wyprzedaży oraz wykorzystać ostatnie dni pięknej, jesiennej pogody. Modelem, który szczególnie polecamy, jest Yamaha XSR900 – flagowy przedstawiciel serii Sport Heritage, a więc seryjny streetfighter ubrany w klasyczne nadwozie.

 

 

Yamaha XSR900 bazuje technicznie na hyper nakedzie MT09, który od dnia swojej premiery wzbudzał same pozytywne uczucia. Od strony technicznej to wyjątkowy motocykl: wyposażony w niezwykle dynamiczny i pięknie brzmiący, trzycylindrowy silnik. Przebieg mocy i momentu powoduje, że wystarczy przekroczyć 2-3 tysiące obrotów i gwałtownie dodać gazu, żeby ciąg silnika dosłownie wyrwał nam ręce ze stawów. „Krótko” zestopniowana, niezwykle precyzyjna skrzynia biegów zapewnia szybkie przyspieszenie, sprzęgło antyhoppingowe ułatwi redukcje biegów, a zaawansowana elektronika obejmująca kontrolę trakcji i świetnie zestrojony ABS gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

To wszystko wraz ze zwrotnością i precyzją prowadzenia godną motocykla sportowego sprawia, że Yamaha XSR900 prowadzi się jak najskuteczniejszy streetfighter. Ale XSR900 to coś więcej: ten motocykl został fabrycznie „ubrany” w elementy kojarzące się z oldschoolowymi klimatami wyścigowymi. Piękny, okrągły reflektor, stylowy zbiornik paliwa, siodło i wzory lakierowań nawiązujące do lat 70. sprawiają, że automatycznie otrzymujemy dużo większą przyjemność z jazdy tym modelem. Uczucie, gdy parkujesz swój motocykl i odwracasz głowę, aby na niego popatrzeć, staje się jeszcze lepsze!

 

 

Mimo sportowych genów, XSR900 może być doskonałym klasykiem na weekendowe wycieczki, dojazdy do pracy, czy wieczorne „wyścigi” pomiędzy motocyklowymi knajpkami. To manifestacja stylu i miłości do klasycznej ery jednośladów. Jeśli kochasz motocykle sprzed lat, ale uwielbiasz przy tym współczesne osiągi, bezpieczeństwo i prowadzenie – ten motocykl wydaje się wymarzony. Z tego powodu uważamy, że Yamaha XSR900 to fenomenalnie udany model.

 

Jeżeli zastanawiałeś się nad zakupem swojego własnego reprezentanta „Sport Heritage”, teraz pojawia się wymarzona oferta. Dobrzy ludzie z Yamahy ogłosili jesienną super cenę na model XSR900. Promocją objęte są egzemplarze sprzed rocznika 2019, ale tajemnicę dotyczącą ceny musicie odkryć sami. Zadzwońcie albo odwiedźcie najbliższego dealera marki Yamaha – mamy doniesienia, że promocje są naprawdę grube i nikt nie wyjdzie zawiedziony!

 

 

Aby dodatkowo podgrzać atmosferę, musimy wspomnieć, że opisana promocja dotyczy także modelu XSR900 Abarth. Ta wyjątkowa wersja została dodatkowo wyposażona w lekką owiewkę karbonową, kierownicę o sportowym charakterze oraz jednoosobową kanapę z nakładką z tyłu. Wszystko w spójnych barwach. Odpowiednie wrażenia akustyczne zapewnia dedykowany wydech Akrapovic. Jeżeli polowałes na wyjątkowy motocykl w świetnej cenie, to lepsza okazja już nie nadejdzie.

 

 

 

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w Z Kraju
Statystyki sprzedaży motocykli w sezonie 2019

Jakie motocykle najlepiej się sprzedawały od początku roku 2019? Czy importerzy mają powody do radości? Oto statystyki sprzedaży…

Zamknij