2024 Husqvarna Svartpilen 801: nowość, dwucylindrowa strzała [opis, dane, zdjęcia, film] - Motogen.pl

Svartpilen 801 wygląda fenomenalnie, parametry też ma świetne. A jak jeździ?

Husqvarna oficjalnie zaprezentowała nowego, dużego, miejskiego, stylowego wojownika. Oto nowy Svartpilen 801! Wygląda fenomenalnie, ale to dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Parametry techniczne też ma co najmniej satysfakcjonujące. Pytanie, czy dalej będzie oferował taki sam niepowtarzalny feeling, jak jego 1-cylindrowy poprzednik… O tym przekonamy się już w dniach 26-28 kwietnia, kiedy to redakcja Motogen.pl będzie na jazdach premierowych. A teraz zapoznajcie się z materiałami od Huski:

Film – Husqvarna Svartpilen 801 2024:

Husqvarna Svartpilen 801 2024 – najważniejsze informacje:

 • Rama ze stali chromowo-molibdenowej z silnikiem jako elementem nośnym
 • Silnik rzędowy dwucylindrowy o pojemności 799 cm³ i mocy maksymalnej 105 KM i momencie obrotowym 87 Nm
 • Regulowane zawieszenie WP APEX zapewnia wyjątkowy komfort i osiągi na trudnych ulicach
 • Cztery tryby jazdy do wyboru (Street, Rain, Sport oraz opcjonalny tryb Dynamic)
 • Opcjonalny pakiet Dynamic Pack wprowadza dziesięć poziomów regulacji kontroli trakcji i pięć poziomów Anti Wheelie
 • Regulacja hamowania silnikiem, system zapobiegający unoszeniu przedniego koła i tempomat dostępne z opcjonalnym pakietem Dynamic Pack
 • Zakrętowa kontrola trakcji w standardzie
 • Najnowocześniejszy, zakrętowy ABS
 • Przepustnica ride-by-wire z regulowaną reakcją
 • Standardowa funkcja Easy Shift (Quickshifter w górę i w dół)
 • PASC Sprzęgło poślizgowe
 • Standardowa jednostka łączności zapewnia nawigację TbT+, rozmowy telefoniczne i wybór muzyki ze smartfona
 • Światła awaryjne ze zintegrowanym przełącznikiem na kierownicy

Zdjęcia – Husqvarna Svartpilen 801 2024:

2024 Svartpilen 801 – silnik i podwozie

Ważący zaledwie 181 kg Svartpilen 801 jest zbudowany wokół mocnej i lekkiej ramy z rur stalowych chromowo-molibdenowych, która zapewnia precyzyjną równowagę między elastycznością a sztywnością. Jego sercem jest potężny, dwucylindrowy, rzędowy silnik DOHC o pojemności 799 cm3. Silnik o masie 52 kg na sucho oferuje maksymalną moc 105 KM, a jego niezawodność i wydajność są gwarantowane przez innowacyjne technologie, które wydłużają okresy międzyprzeglądowe do 15 000 km i zapewniają wyjątkowo niskie zużycie paliwa.

Połączenie lekkiego silnika i ramy zapewnia motocyklowi Svartpilen 801 doskonale wyważony stosunek mocy do masy, co skutkuje niezmiennie zwinną i ekscytującą jazdą. Układ sprzęgła uślizgowego ze wspomaganiem (PASC) maksymalizuje przyczepność podczas gwałtownego przyspieszania i zapobiega niestabilności podczas gwałtownego hamowania, a funkcja Easy Shift zapewnia płynną zmianę biegów. Regulowane zawieszenie WP APEX oferuje 140 mm skoku widelca i 150 mm skoku amortyzatora, zapewniając komfort i prowadzenie zarówno w mieście, jak i poza nim. Opony Pirelli MT60 RS, które są zamontowane na 17-calowych kołach, zapewniają wysoki poziom przyczepności i wyczucia.

Husqvarna Svartpilen 801 2024 – wygląd i elektronika

Minimalistyczny wygląd Svartpilen 801 został osiągnięty dzięki wysokiej jakości detalom, takim jak światła LED i aluminiowa kierownica, które łączą się, tworzą wyjątkową i przyciągającą wzrok maszynę uliczną. Smukłe, ergonomiczne nadwozie wykończone w ciemnych odcieniach zgrabnie otacza silnik i ramę, a dwuczęściowa kanapa zapewnia wysoki poziom komfortu i nieskrępowany ruch.

Najnowocześniejsze elektroniczne systemy asystujące poprawiają właściwości jezdne Svartpilen 801 dzięki opcjonalnemu pakietowi Dynamic Pack, który przenosi wrażenia z jazdy ulicznej na jeszcze wyższy poziom. Oprócz regulowanej kontroli trakcji (MTC) i ABS, tryby jazdy Street, Rain i Sport są dostępne w standardzie. Pakiet Dynamic wprowadza regulację hamowania silnikiem (MSR) do kontrolowanego zwalniania, obecny jest też system Anty Wheelie ograniczający maksymalny kąt unoszenia przedniego koła dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Najlepszy w swojej klasie pakiet technologiczny zapewnia łatwość obsługi i maksymalną wydajność dla każdego motocyklisty. Układ hamulcowy J.Juan zapewnia wyjątkową siłę hamowania dzięki zakrętowemu ABS od Bosch . Dla zaawansowanych kierowców tryb Supermoto ABS może być włączony przez tych, którzy szukają zwiększonego poziomu wyczucia hamowania i bliższego połączenia z drogą.

Wszechstronność i bezpieczeństwo są wzmocnione przez wysokiej jakości funkcje elektroniczne, w tym 5-calowy ekran TFT i moduł łączności w standardzie. Sparowanie urządzenia z aplikacją Ride Husqvarna Motorcycles umożliwia aktywację przejrzystej nawigacji zakręt po zakręcie, a także możliwość sterowania połączeniami telefonicznymi i wyborem muzyki. System świateł awaryjnych jest również zintegrowany z elementami sterującymi na kierownicy, a immobilizer zapewnia ochronę przed kradzieżą.

Dostępność i cena – Husqvarna Svartpilen 801 2024:

Svartpilen 801 2024 będzie dostępny na całym świecie od kwietnia 2024 roku za pośrednictwem autoryzowanych dealerów Husqvarna Motorcycles. Polska cena rozpoczyna się od 53 319 PLN.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany