Już w ten weekend rozegrana zostanie finałowa runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Zespół Yamaha POLand POSITION liczy na zwycięstwa w klasach Junior Superstock 600 oraz Superstock 1000.

W juniorskiej klasie Superstock 600 zadebiutuje Adrian Pasek, który podczas ostatnich zawodów zagwarantował sobie Puchar Polski w Rookie 600 i może spokojnie przejść do mocniejszej klasy. Zespół liczy, że nowe doświadczenia w silniejszej klasie pomogą Adrianowi w przygotowaniach do nowego sezonu. W tej samej kategorii tradycyjnie zespół reprezentować będą Mateusz Korobacz, Artur Wielebski i Grzegorz Szczypka.

Adam Badziak w sobotę i niedzielę będzie walczył o tytuł Wicemistrza Polski Superstock 1000. Mamy nadzieję, że lider zespołu razem ze swoim motocyklem Yamaha R1 dwukrotnie stanie na najwyższym stopniu podium. Jak wcześniej informowaliśmy, w klasie Supersport zespół Yamaha POLand POSITION reprezentować będzie Monika Jaworska, najlepsza polska zawodniczka wyścigowa, która wraca na tor po dłuższej przerwie.

Przemek Saleta wystąpi w klasie Rookie 1000 i będzie to dla niego bardzo pracowity weekend, ponieważ w sobotni wieczór będzie twalczyć eż na ringu KSW 14 w Łodzi.

Adam Badziak: ‘Jedziemy do Poznania zmotywowani do wygrywania wyścigów. W poprzedniej rundzie Artur pokazał, że jest najszybszy w swojej klasie, ale wywrotka zabrała mu szanse na tytuł. Liczę, że tym razem wygra oba wyścigi i mocnym akcentem zakończy sezon. Mateusz i Grzesiu też wracają do zdrowia i liczę na ich dobre wyniki. Ja muszę walczyć o tytuł wicemistrza z Waldkiem Chełkowskim. Wiem, że mogę wygrać oba wyścigi i z takim nastawieniem stawię się w Poznaniu. Zapraszam wszystkich kibiców wyścigów do zjawienia się w Poznaniu’.

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w WMMP
Decydująca runda Honda Cups w Poznaniu

Czterech Muszkieterów w Honda CBR125R Cup Prowadzenia w tabeli broni Przemysław Piastowski. 17-latek spod bydgoskiego Zamościa, dla którego jest to...

Zamknij