Z początkiem 2010 r. na krajowych drogach pojawią się patrole policyjne na motocyklach Triumph Tiger 1050. Przetarg na wyposażenie drogówki, ogłoszony przez Komendę Główną Policji, wygrał Inter Cars S.A., wyłączny importer motocykli Triumph w Polsce. Do służby trafi ponad 50 specjalnie przygotowanych maszyn.

Połączone działy motocyklowe Inter Cars S.A. Triumph i Inter Motors, oprócz motocykli, wyposażą także polską Policję w nowe, kompletne ubiory motocyklowe, wykonane z materiału typu Cordura. To komplety szyte na specjalne zamówienie, według policyjnej specyfikacji. Dotychczas polska drogówka używała ubiorów skórzanych.

To nasz wspólny sukces.
Polska jest pierwszym w Europie krajem, gdzie Policja będzie używać motocykli Triumph – mówi Krzysztof Król, z-ca dyrektora ds. strategii Inter Cars S.A., szef Działu Motocykli. – Tiger 1050 to doskonały motocykl, który świetnie radzi sobie w ruchu miejskim, na drogach szybkiego ruchu, a także dzięki wysokiemu zawieszeniu może wjechać w lekki teren. Obecnie przygotowujemy pierwsze egzemplarze prototypowe, które będą testowane przez funkcjonariuszy drogówki.

Tiger 1050 zaliczany jest do kategorii motocykli „turystyczne enduro”. Mimo wysokiego zawieszenia, motocykl świetnie sprawdza się nawet w ostrej, niemal sportowej jeździe. Natomiast wysoki prześwit pozwala mu wjeżdżać w lekki teren bez groźby uszkodzenia podwozia i silnika. Silnik Tigera o pojemności skokowej 1050 ccm, generuje rekordową w swojej klasie moc: 115 KM oraz potężny moment obrotowy o wartości 100 Nm przy 6250 obr./min. To atuty, które z pewnością wykorzystają polscy policjanci.