Zakupy w motocyklowym sklepie internetowym? Tak to powinno wyglądać! Jak działa sklep IMready.eu? [VIDEO, opinia, wybór, czas dostawy…] - Motogen.pl

Lubicie motocyklowe sklepy internetowe z dobrą obsługą, skuteczną wyszukiwarką i szybką dostawą? To muszę Wam coś opowiedzieć o internetowym sklepie motocyklowym IMready.eu… Złożyłem zamówienie, sprawdziłem czas dostawy, sposób realizacji, rodzaj odbioru i mam opinię o sklepie. Poznajcie opinię w filmie lub w tekście!

Artykuł powstał we współpracy
ze sklepem IMready.eu.

Całkiem niedawno byłem zmuszony zakupić kilka gratów motocyklowych dosłownie „na gwałt”. Mieliśmy z Tomkiem Trzeciakiem zaplanowane nagranie video-poradnika warsztatowego, no i jak to zawsze bywa w ważnych i szybkich projektach, czegoś musiało zabraknąć. Potrzebowałem kilka przyborów warsztatowych oraz kilka części eksploatacyjnych do motocykla – do Hondy CB750 RC42, bo film nagrywaliśmy właśnie na bazie mojej poczciwej Seven-Fifty.

Zakupy w motocyklowym sklepie internetowym…

Graty, których potrzebowałem, były dość podstawowe, a jednak na tyle wymyślne, że lokalne sklepy motoryzacyjne nie posiadają czegoś takiego na stanie. Co zrobić? Zlecać tym sklepom zamówienie jeśli-się-uda? Uderzać do kolegów aby przegrzebali garaże? Czy prosić znajomych aby pociągnęli sznurki u hurtowników?

Postawiłem więc na teorię, że uda są dwa – albo się uda, albo się nie uda. W przypadku tej drugiej opcji realizacja filmu odpadnie i zajmę się innym zadaniem do wykonania. Zamówienie złożyłem w IMready.eu i przy okazji muszę Was powiadomić, że pomiędzy nagrywaniem filmu, a jego publikacją, ekipa IMready.eu wprowadziła kolejną aktualizację sklepu. Ale o tym dalej w tekście. A więc biorę się za sprawdzanie prawa Murphy’go na żywym organizmie – czy coś, co ma prawo się nie udać, rzeczywiście się nie uda?

Aha, czy ta treść jest sponsorowana? Na to precyzyjnie odpowiadam w podsumowaniu.

FILM – tak powinny wyglądać zakupy w internetowym sklepie motocyklowym!

Jeżeli zamiast czytać, wolisz oglądać, to przygotowaliśmy dla Ciebie film z wizyty w sklepie internetowym, w sklepie stacjonarnym i w filii samochodowej…

Czwartek, około 15:00 – otwieram sklep

Pijąc smaczną kawusię na fotelu, wchodzę do motocyklowego sklepu internetowego IMready.eu. Dzięki temu, że poprzednim razem założyłem tam konto i dodałem swoją Hondę Seven-Fifty do funkcji „Mój Garaż”, wystarczyło 1 (dosłownie: jedno) kliknięcie, aby dostępność oferty zawęzić do części pasujących do mojego motocykla. A więc potwierdzam: opcja „Mój Garaż” się przydaje.

Sklep reklamuje, że ma ponad 60 000 części do motocykli ponad 200 marek. Nie zamierzam tego liczyć, a tym bardziej nie chciałbym za każdym razem segregować po obrazkach, który filtr czy nakrętka czy cokolwiek pasuje akurat do mojego modelu z danego rocznika. Tu przydaje się wyszukiwarka Partsfinder na IMready.eu – służy do wybrania motocykla i zawężenia parametrów. Co ciekawe, Partsfinder został zaktualizowany zaledwie kilka dni temu, już po nagraniu filmu. Teraz selekcjonowanie swojego motocykla działa jeszcze łatwiej – pojawiły się przejrzyste kafelki i precyzyjny wybór po roczniku, pojemności lub mocy. Zresztą sprawdźcie sami, ja już sprawdziłem. (No chyba, że to już masz za sobą, bo motocykl wcześniej zapisałeś w „Moim Garażu”.)

Podział kategorii w sklepie też nie sprawiał problemów w poszukiwaniach. Jak okazało się na samym końcu – części dopasowały się skutecznie i były odpowiednie dla mojego motocykla.

Czwartek, godzina 15:22 – złożenie zamówienia

Dokładnie o tej godzinie złożyłem zamówienie – wiem, bo potwierdzenie mam na mailu. Ale zanim to zrobiłem, musiałem zdecydować się na formę dostawy. Gdybym przekroczył 300 zł w koszyku, otrzymałbym darmowego kuriera do domu. Zamówienie nie dobiło do tej wartości, ale tym razem nie było mi szkoda utraconej szansy na oszczędność. Kurier wprawdzie dostarcza w 1-2 dni, ale z doświadczenia wiem, że dostawy z centrali do filii Inter Cars lub sklepów stacjonarnych I’M Inter Motors są najszybsze, a tam dokonam odbioru osobistego. A jak wspomniałem – zależało mi na czasie.

Wybrałem więc odbiór osobisty z dostawą do punktu.

Ile to 240 punktów w całej Polsce?

Tobie, tak samo jak mi, prawdopodobnie niewiele mówi stwierdzenie 240 punktów odbioru w skali całego kraju. Dlatego przygotowałem małe zestawienie. Spójrzcie sami. Wniosek z tego taki, że nawet jeżeli naprawiacie motocykl w miejscu odludnym, to do filii Inter Cars macie niedaleko.

Punktów jest 240, z czego 204 to filie samochodowe, a 36 punktów to motocyklowe sklepy I’M Inter Motors.

Porównanie liczby różnych sklepów w Polsce:

Auchan74
Miasta w Polsce pow. 25 000 ludności176
Reserved(ponad) 200
Komputronik212
Filie IC + Inter Motors240
Hebe260
Neonet263
Empik289
Powiaty w Polsce314

Płać bezpiecznie w internecie

Płatność przez internet to prosta i bezpieczna sprawa, jak w każdym renomowanym sklepie internetowym (od przelewu tradycyjnego, przez przelewy szybkie, a na BLiKu i Apple Pay kończąc). Wybierając odbiór własny, płatność na miejscu pozostaje opcją domyślną.

Widzę, że w opcjach IMready.eu znajduje się także płatność odroczona o 30 dni oraz płatność ratalna. Z tego nie korzystałem, ale gdybym musiał, to akurat temu sklepowi mógłbym zaufać.

Czas dostawy i / lub odbiór osobisty

Pamiętacie, że zamówienie złożyłem w czwartek o 15:22? Następnego dnia, w piątek o 06:28 dostałem maila, że zamówienie jest gotowe do odbioru. Realizacja zajęła zaledwie 15 godz. 6 min, z czego aż 8 godzin to cisza nocna!

Gdy był czwartek po południu, sądziłem, że graty zostaną wysłane w piątek, więc zamówienie będzie najpóźniej w poniedziałek do odebrania… Ale na tak turbo-szybki obrót spraw nie byłem przygotowany i zamiast w piątek skoro świt, zamówienie zdążyłem odebrać „dopiero” w sobotę. Moja najbliższa filia Inter Cars, tak jak większość, jest czynna w godzinach: w tygodniu 8:00-17:00 oraz w soboty od 8:00 do 13:00.

Później temat zbadałem i potwierdziłem w centrali. W typowych sklepach internetowych zdarza się, że jeżeli złożysz zamówienie np. do 13:00, to towar zostanie wysłany tego samego dnia. Tymczasem IMready.eu, jako część Inter Motors i część ogromnej firmy Inter Cars, korzysta z własnej logistyki.

To oznacza, że jeżeli złożysz zamówienie przez internet do godziny 18:00, to istnieje ogromna szansa (granicząca z pewnością), że zakupy odbierzesz już następnego dnia w punkcie stacjonarnym.

Inna sprawa dotyczy kuriera, ale też jest zdecydowanie zadowalająco. Zamówienie złożone do około godziny 15:00 wychodzi firmą kurierską tego samego dnia. Reszta dostawy leży już po stronie firmy kurierskiej, ale IC korzysta z renomowanej firmy, więc pewnie otrzymasz zamówienie już kolejnego dnia.

Odbiór osobisty w sklepie I’M Inter Motors to fajna sprawa

Aż 36 ze wszystkich 240 punktów to motocyklowe sklepy I’M Inter Motors. Poza oczywistą już możliwością szybkiego odbioru, warto się tam wybrać. Są to dobrze zaopatrzone sklepy z rzetelną obsługą.

Jeżeli więc zapomnisz czegoś zamówić przez internet, albo pomylisz mieszankę klocków hamulcowych czy typ oleju lub akumulatora, to obsługa doradzi co dokładnie wybrać. Wszystkie podstawowe części dostępne są od ręki. Poza tym możesz pomacać ciuchy i motocykle, a może nawet coś kupić, a przynajmniej zapisać się na jazdy testowe?

„Wąski, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili” – opinia i podsumowanie

Być może zarzucicie mi, że cały ten tekst jest sponsorowany… Otóż macie rację, jest – jednak chronologia wydarzeń była inna, niż może Wam się wydawać. Cały proces zakupu odbył się dokładnie tak, jak opisałem. Tak zwana „góra” ani żaden „reklamodawca” nie wiedzieli o tym, że składam zamówienie w sklepie IMready.eu. A mimo wszystko realizacja była szokująco szybka. Wygląda na to, że oni tam po prostu sprawnie pracują.

Zlecenie z pomysłem wykonania testowego zamówienia i opisania wrażeń w formie artykułu sponsorowanego pojawiło się później. Jak się przypadkiem okazało, miałem gotowy i idealny przykład.

Jeżeli więc lubicie korzystać ze motocyklowych sklepów internetowych oferujących dopracowany interfejs, sprytną wyszukiwarkę, wysoką renomę i turbo-szybką dostawę, to Jędrzejak i Motogen.pl z czystym sumieniem w pełni polecamy IMready.eu.

P.S.: No i skutecznie udało nam się nagrać wspomniany na początku film poradnikowy. Opowiadaliśmy o wymianie oleju (z płukanką) krok-po-kroku. Sprawdź, może dorzucisz swoje cenne patenty i uwagi.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany