Podwójny backflip na Red Bull X-Fighters w Fort Worth - Motogen.pl

Nate Adams zwycięża zawody w Teksasie, Cameron Sinclair wykonał podwójnego backflipa, a Thomas Pages został kontuzjowany przy próbie wykonania frontflipa. Tak w skrócie wyglądał kolejny etap tegorocznej serii Red Bull X-Fighters w Fort Worth w Teksasie.

22 tysiące fanów tej nocy było świadkami wielu emocjonujących wydarzeń. Pierwszy raz trybuny zamarły, gdy Thomas Pages stracił kontrolę nad motocyklem podczas lądowania frontflipa. Tom uderzył w ziemię i nabawił się kontuzji biodra.

Cameron Sinclair zrobił coś, czego się nie spodziewano. Pierwszy raz w historii zawodów Red Bull X-Fighters zawodnik wykonał podwójnego backflipa! Nikt nigdy wcześniej podczas tych zawodów nie wykonał tego triku. I prawdę mówiąc nie obchodzi mnie teraz to że zostałem wyeliminowany w półfinale – jestem teraz po prostu szczęśliwy! – powiedział Sinclair, który zajął trzecie miejsce z powodu niewielkiej kontuzji.

Mat Rebeaud, po zwycięstwie nad Eigo Sato, zmierzył się w finale z Natem Adamsem. Szwajcar ostatecznie musiał zadowolić się trzecią lokatą. Robbie Maddison zajął piąte miejsce w zawodach w skutek zwichnięcia ramienia przy lądowaniu jednego z tricków. Jak powiedział: Nie mogłem się zatrzymać. Publiczność była tak niesamowita, że po prostu nie mogłem jej zawieźć i chciałem pokazać kolejny trik.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Eigo Sato z 215 punktami, tuż za nim z 210 punktami na koncie jest Mat Rebeaud, trzecią pozycję zajmuje Robbie Maddison ze 145 punktami. Kolejne przystanki Red Bull X-Fighters 2009 odbędą się 16–17 lipca w Madrycie oraz 22 sierpnia w Londynie.