Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Iannone traci także wyniki i punkty z dwóch ostatnich rund MotoGP 2019. Decyzja została wydana przez Międzynarodowy Sąd Dyscyplinarny.

Międzynarodowy Sąd Dyscyplinarny FIM (CDI) wydał w dniu 31 marca 2020 r. decyzję nakładającą osiemnastomiesięczną karę dyskwalifikacji na włoskiego zawodnika MotoGP, Andreę Iannone. Kara rozpoczyna się wraz z dniem pierwszego, tymczasowego zwieszenia, czyli 17 grudnia 2019 r., a wygasa 16 czerwca 2021 r. Iannone uzyskał pozytywny wynik na obecność metabolitu Drostanolone 2α-metylo-5α-androstane-3α-ol- 17-on. Substancja ta jest zakazana przez Światową Agencję Antydopingową.

Rozprawa przed sądem CDI obyła się w Szwajcarii w dniu 4 lutego 2020 r, a pod koniec została zawieszona do 28 lutego w oczekiwaniu na dodatkowe oświadczenia pisemne obu stron. Decyzję wydano 31 marca 2020 roku.

Andrea Iannone zostaje zdyskwalifikowany z 18. rundy MotoGP (GP Malezji) oraz z finałowej, 19. rundy o GP Walencji w minionym sezonie 2019. W konsekwencji przepadają wszelkie medale, punkty i nagrody.

W ciągu 21 dni Andrea Iannone ma możliwość odwołania się od decyzji CDI do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie w Szwajcarii.

Więcej w MotoGP, Sport
[WSK, motorynka] Szrot Team z lat 2004-2005 czyli stunt na “demoludach”…

Szrot Team to ekipa, która w ubiegłym dziesięcioleciu kradła serca dobijając zamęczone WSKi i Motorynki podczas różnych stuntowych ustawek. Klimat...

Zamknij