Nowy prezydent Czech, Petr Pavel, jest motocyklistą - jeździ, otwiera moto-wystawy, ma parady motocyklowe! - Motogen.pl

Prezydent Czech wsiadł na motocykl i pojechał otworzyć praską wystawę motocyklową! Z okazji jego zaprzysiężenia także odbywa parada motocyklowa.

Kilka tygodni temu nasi południowi sąsiedzi wybrali w wyborach nowego prezydenta. Jest nim Petr Pavel, 61-letni były generał, lubiany w społeczeństwie nie tylko za swoją postawę publiczną, ale także za nastawienie polityczne oraz przyjęte cele.

Zupełnie nie chcemy mieszać się w politykę, nie chcemy aby ten news stał się polityczny, ale… Petr Pavel jest także motocyklistą! A ciężko pominąć fakt, że prezydent europejskiego kraju tak-po-prostu jeździ motocyklem!

Tydzień temu, na kilka dni przed zaprzysiężeniem na stanowisku prezydenta kraju, Petr Pavel wsiadł na BMW R 1250 GS i pojechał otworzyć targi motocyklowe „Motocykl Praga 2023”.

Na swoje social media wrzucił post oraz kilka zdjęć:

Otwarcie targów Motocyklowa Praga, mimo porannej mroźnej jazdy, bardzo mi się podobało. Po odmarznięciu twarzy udało mi się nagrać odcinek podcastu Motoplky oraz obejrzeć nowości i nawet takie konstrukcje, których nie możemy już nazwać jednośladami. 🙂

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za zaproszenie. Cieszę się, że jarmark po pięciu latach nieobecności powrócił w świetnej formie i życzę kolejnych udanych lat.

Jeżeli czujecie ochotę posłuchać podcast Motoplky z prezydentem po czesku, Petr Pavel podzielił się też linkiem.

Petr Pavel jest aktywnym motocyklistą

Przyjazd motocyklem na wystawę nie był tylko jednorazowym wyczynem, bo jednoślady towarzyszą Petrowi od najmłodszych lat. Jak dowiadujemy się z wywiadu dla motodenik.cz, jeździć nauczył się jako dziecko, miał motorower Jawa 50 Stadion, a pierwszy „duży” motocykl to 350-tka kupiona na studiach.

Później były także większe sprzęty, jak Suzuki DR 650 Dakar, Honda CBF1000, czy Yamaha TDM900. Kilka lat temu Petr przesiadł się na BMW R 1200 GS i ku swojemu zdziwieniu, na nim już został. Na otwarcie wystawy przyjechał nowszym R 1250 GS.

Petr należał (należy?) do klubu motocyklowego. Przejechał sporo kilometrów motocyklem po całej Europie. Podróżował także ze swoją żoną Evą, jako pasażerką. W końcu ona także zrobiła motocyklowe prawo jazdy i chciała kupić własny motocykl.

Aktualnie zespół ds. bezpieczeństwa nie pozwala Petrowi jeździć motocyklem do pracy, ale wśród jego ochrony są także motocykliści. Dlatego gdy tylko jest okazja – jak zaproszenie na wystawę motocyklową, albo parada motocyklowa w Pradze kilka lat temu – Petr nie waha się aby przerzucić nogę nad motocyklem.

Parada motocyklowa z okazji zaprzysiężenia na prezydenta Czech

Zaprzysiężenie Petra Pavela na prezydenta Czech odbędzie się jutro, 9 marca. Z tej okazji zorganizowana została także parada motocyklowa, która przejedzie ulicami Pragi, a nazywa się „Highway to Hrad”. Hrad po czesku oznacza oczywiście zamek, a parada kończy się nieopodal Zamku Praskiego, w którym odbędzie się zaprzysiężenie.

Petr Pavel podczas poprzedniej parady motocyklowej w Czechach.
Petr Pavel podczas poprzedniej parady motocyklowej w Czechach.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany