Stefan Bradl z MotoGP pokazywał nitkę toru, youtuber na R6 starał się go dogonić [szybki on-board] - Motogen.pl

Czy może być coś lepszego na torze, niż nauka bezpośrednio od zawodnika MotoGP?

Być może znacie motocyklistę o ksywce Murtanio. Jest całkiem znanym YouTuberem, ma też dość wysokie umiejętności. Nigdy nie ma czegoś takiego, jak zły moment, aby nauczyć się czegoś więcej i lepiej. Właśnie z takiego założenia wyszedł Murtanio, gdy prosił Stefana Bradla o tak zwaną „jazdę na holu”, aby poznać optymalną nitkę przejazdu po torze.

Istnieje jeszcze kilka szczegółów, o których musicie wiedzieć…. Stefan Bradl jest Mistrzem Świata Moto2, do tego ścigał się także w kategoriach MotoGP oraz WorldSBK, od sezonu 2019 jest testerem w ekipie Repsol Honda, a w 2020 regularnie ścigał się zamiast kontuzjowanego Marca Marqueza. Ponadto pochodzi z Niemiec, a więc Sachsenring jest dla niego jak tor domowy. Aha, no i akurat jeździł nową Hondą CBR 1000 RR-R Fireblade SP.

Z kolei Murtanio to zwykły cywil na Yamasze R6 drugiej świeżości, a więc nic dziwnego, że Bradl musiał trochę poczekać… Pomimo tego, jeżeli planujecie odwiedzić track-day na Sachsenringu, zdecydowanie zapiszcie sobie ten film jako instruktaż. Jest dobre tempo!

Jak Murtanio napisał pod filmem:

„(Były-) zawodnik MotoGP, Stefan Bradl pokazywał mi linię przejazdu po Sachsenring. To była ostatnia, skrócona sesja na torze, więc nie mieliśmy czasu na odpowiednie instrukcje. Pomimo tego Stefan pomógł mi stać się szybszym.

Tego dnia miałem problemy z nierównym przednim kołem/oponą, przez co motocykl mocno wibrował. Do tego miałem uczucie jakbym tracił przód przy złożeniach ponad 50°, co mocno ograniczało moją prędkość w zakręcie. Muszę sprawdzić, czy felga nie zniszczyła się w ostatnim wypadku na Nurburgringu. Mam nadzieję, że podoba Wam się onboard. Laptime to tylko 1:37.0.”

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany