Potężny pożar zniszczył budynki na argentyńskim torze MotoGP [foto/video] - Motogen.pl

Niedawno Top Mountain Motorcycle Museum, a teraz tor Termas de Rio Hondo… Pożary nie są łaskawe dla motocyklowych obiektów na początku 2021 roku…

Tor wyścigowy Termas de Rio Hondo w Argentynie jest stosunkowo świeżym obiektem. Powstał w 2007 roku, a w 2012 przeszedł przebudowę. Od sezonu 2014 regularnie odbywa sie tam runda MotoGP.

W nocy z piątku na sobotę 6 lutego w budynkach na torze wybuchł pożar. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Wszystko wskazuje, że ogień pojawił się w garażu 23 z powodu zwarcia w instalacji elektrycznej, ale oficjalne przyczyny nie są jeszcze znane. Jak w oficjalnym komunikacie powiedział dyrektor toru, ogień strawił cały kompleks pit-boxów, centrum prasowe, pomieszczenia VIP oraz pokój kontroli wyścigów. Pozostałe budynki nie zostały zniszczone, a są nimi muzeum motoryzacji (uff!), wieża kontrola oraz centrum medyczne.

„Tor ma pełne ubezpieczenie od pożaru, a więc pod względem finansowym jesteśmy zabezpieczeni. Ale z pewnością wiele czasu zajmie, aby odbudować najważniejsze strefy z punktu widzenia zawodów narodowych i międzynarodowych.”

W dalszej części oświadczenia, Hector Farina – dyrektor toru informuje o braku ofiar oraz składa podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc i walkę z żywiołem, zarówno służbom, jak i pracownikom oraz lokalnym mieszkańcom. Dodaje też:

„Od teraz będziemy pracowali i robili co tylko możliwe, aby spełnić obowiązki związane z harmonogramem wydarzeń na torze, wliczając MotoGP w listopadzie.”

Pomimo, że MotoGP w Argentynie odbywało się regularnie, a organizatorzy starali się jak mogli, to runda na sezon 2021 była już przekładana z powodu pandemii COVID-19 i stała pod znakiem zapytania. Pożar i zniszczenie infrastruktury toru z pewnością nie pomoże w organizacji…

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany