13 kwietnia w Dubaju rusza tegoroczna Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2012. Jak co roku na mapie lokalizacji pojawią się nowe i zaskakujące miejsca, w których najlepsi na świecie zawodnicy freestyle motocross będą walczyć o mistrzowski tytuł.

 

Już po raz drugi w historii seria Red Bull X-Fighters rozpocznie się w Dubaju. To tutaj 13 kwietnia 12 zawodników pierwszy raz w 2012 roku zmierzy się w widowiskowych pojedynkach FMX. Obok Dubaju na tegorocznej mapie serii pojawiły się inne dobrze znane miejsca, takie jak Madryt i Sydney. Tegoroczny sezon zapewni zawodnikom emocjonującą rywalizację także w zupełnie nowych lokalizacjach. Już w maju zawody odbędą się w kalifornijskim Glen Helen, w czerwcu po raz pierwszy w historii zawodnicy zmierzą w Stambule, a w połowie sierpnia w Monachium.

 

W 2012 roku Hiszpan Dany będzie bronić tytułu mistrza, który wywalczył w ubiegłym sezonie, detronizując Amerykanina Nate’a Adamsa. „Red Bull X-Fighters to najważniejsze mistrzostwa z najlepszymi riderami świata. Każdy z nich może czymś zaskoczyć” – powiedział Dany Torres.

 

Do rywalizacji, po złamaniu nogi przed zawodami w Poznaniu, powraca Andre Villa. Dzięki dobrym wynikom w pierwszej połowie sezonu 2011 Villa zajął finalnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za Torresem i Adamsem.

 

W ubiegłym roku swoich fanów zaskoczyli Australijczycy: Josh Sheehan oraz Cameron Sinclair, którzy podczas finału w Sydney wykonali podwójne backflipy. Tegoroczna poprzeczka została ustawiona wysoko, dzięki czemu emocji w nadchodzącym sezonie z pewnością nie braknie.

 

Daty i lokalizacje Red Bull X-Fighters 2012:
• Dubaj (ZEA), 13 kwietnia
• Glen Helen (USA), 12 maja
• Stambuł (TUR), 16 czerwca
• Madryt (ESP), 20 lipca
• Monachium (GER), 11 sierpnia
• Sydney (AUS), 6 października