Kalendarz składa się z okładki i 12 kart przedstawiających zcustomizowane w Gdańsku motocykle Harley-Davidson. Do sprzedaży trafiło jedynie 100 egzemplarzy. Można je kupić w salonie Harley-Davidson Gdańsk lub za pośrednictwem sklepu internetowego www.sklep.harley-davidson.gdansk.pl

Kalendarz nie uszedł uwadze centrali firmy Harley-Davidson. Przedsięwzięcie zyskało aprobatę samego Billa Davidsona, wnuka jednego z założycieli marki. Kilka sztuk kalendarza zostało przez niego podpisanych. Obok autografu Davidsona znalazł się także podpis dyrygenta Wielkiej Orkiestry Jerzego Owsiaka.

Harley-Davidson Jurek Owsiak

Jeden taki egzemplarz już trafił na orkiestrowe aukcje na portalu Allegro.pl, a kolejne 3 będzie można wylicytować 15 stycznia podczas Finału Orkiestry w Gdańsku na Targu Węglowym. To właśnie na ręce przedstawicieli Urzędu Miasta i Sztabu działającego przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Harley-Davidson Gdańsk przekazał te wyjątkowe kolekcjonerskie kalendarze. Jest to niewątpliwie wielka gratka dla miłośników amerykańskiej legendy i pierwsza taka okazja w Polsce, by wylicytować pamiątkę z autografem Billa Davidsona.

,,Tych 12 wyjątkowych zdjęć będzie poprawiało nastrój wszystkim, którzy zdecydują się na zakup naszego kalendarza – mówi Filip Kozioł z Harley-Davidson Gdańsk. – Każdy z fotografowanych motocykli został zbudowany w Gdańsku. W tle znajdziecie charakterystyczne dla trójmiasta plenery i od razu zatęsknicie za letnim sezonem nad zatoką! W Harley-Davidson Gdańsk staramy się, gdy tylko możemy, zrobić też coś pozytywnego dla innych, bo to napędza nas samych i daje duży zastrzyk energii do dalszego działania. Dlatego dołączyliśmy z naszym kalendarzem do 25 Finału Wielkiej Orkiestry i cieszymy się, że możemy tak pomóc. Całość przygotowywaliśmy przez ponad 11 miesięcy. Dzięki temu na grudniowym zdjęciu możecie zobaczyć w tle Gdańską choinkę!”

Kalendarzowe fotografie wykonał Piotr Mielewczyk z Fotilo.

Warto też zobaczyć materiał wideo o powstawaniu kalendarza, jak i historii tworzenia customów.

Więcej o motocyklach Harley-Davidson

Więcej w Z Kraju
ITD i władze Warszawy porozumiały się w sprawie fotoradarów

Główny Inspektorat Transportu Drogowego i władze Warszawy porozumiały się w sprawie korzystania z fotoradarów używanych wcześniej przez straż miejską. To...

Zamknij