OSIĄGI, FUNKCJE I STYL DZIĘKI NOWYM AKCESORIOM HARLEY-DAVIDSON - Motogen.pl

Wysokiej klasy system audio, oświetlenie i zestawy do tuningu silnika oraz nowe chłodzone/ogrzewane siedzenia. Dział oryginalnych części i akcesoriów firmy Harley-Davidson® oferuje szereg nowości na rok 2021 zwiększających osiągi i komfort jazdy, a także nowe produkty do personalizacji motocykli. Wszystkie nowe akcesoria do motocykli Harley-Davidson są projektowane fabrycznie i testowane pod kątem spełnienia najwyższych standardów branżowych pod względem dopasowania, trwałości i parametrów. Nowe produkty oferowane w roku 2021 obejmują:

System Harley-Davidson® Audio opracowany przez Rockford Fosgate®

Harley-Davidson i Rockford Fosgate współpracowały nad stworzeniem systemu audio na nowym poziomie. Ten całkowicie nowy, zaawansowany system audio najwyższej jakości, wyposażono w głośniki i wzmacniacze zaprojektowane specjalnie dla motocykli Harley®.

System Harley-Davidson® Audio opracowany na bazie rozwiązań Rockford Fosgate® stanowi standardowe wyposażenie oferowanych w 2021 r. modeli CVO™ Street Glide® i CVO™ Road Glide®. Można również instalować go, jako akcesoryjna opcja, w motocyklach Harley-Davidson® Touring z roku 2014 i nowszych, wyposażonych w system mulimedialny Boom!™ Box.

Najważniejsze cechy systemu Harley-Davidson® Audio Rockford Fosgate®:

 • R-Tune: Korekcja dźwięku dostosowana do jazdy motocyklem jest zaprojektowana tak, aby zapewnić mocniejszy i głośniejszy dźwięk, słyszalny pomimo szumu wiatru i hałasu na drodze. Głośniki emitują dźwięk bezpośrednio na motocyklistę, zapewniając lepszą akustykę.
 • M-DEQ™ (dynamiczny korektor motocyklowy): Inteligentny wzmacniacz adaptacyjnie zmienia punkty korekcji w czasie rzeczywistym, co oznacza, że dźwięk zmienia się, aby zapewnić niesamowitą jakość bez względu na prędkość motocykla czy warunki jazdy.
 • BME (poprawa zarządzania basami): Rozwiązanie zaprojektowane tak, aby wytwarzać więcej basów, bez względu na głośność. Aktywny wzmacniacz DSP (cyfrowe przetwarzanie sygnału) stale dostosowuje się do prędkości i hałasu występującego na drodze oraz maksymalizuje poziom niskich tonów, generując potężne basy niezależnie od głośności i prędkości.
 • Połączenia mostkowe głośników: Konstrukcja typu offset głośników średnio- i wysokotonowych eliminuje odbicia akustyczne i maksymalizuje moc dźwięku. Specjalny lewy i prawy głośnik średnio- i wysokotonowy są również ustawione w pozycji optymalnej do jazdy – dźwięk jest zawsze kierowany tak, aby zapewniać idealną słyszalność na drodze.
 • IDHS™ (indukcyjny radiator tłumiący): Żebra głośnika odprowadzają ciepło z cewek głośnika, w celu obniżenia jego temperatury i redukcji zniekształceń, co pozwala uzyskać najbardziej klarowny dźwięk.
 • Pełnozakresowa technologia klasy D: Wysokosprawne wzmacniacze zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić największą moc w swojej klasie przy mniejszym zmęczeniu elektrycznym, przez co nie będą nadmiernie obciążać układu elektrycznego motocykla.
 • ICC+: Zintegrowana schowana zwrotnica charakteryzuje się hipersprawną konstrukcją i zapewnia czystość i moc wyjściową, które są zwykle kojarzone zestawami głośnikowymi używanymi w domu. Konstrukcja ta pozwala na szybszy montaż.
 • Aplikacja systemu Harley-Davidson® Rockford Fosgate®: Aplikacja umożliwia szybką i samodzielną instalację oraz dostrojenie systemu. Dzięki inteligentnemu kreatorowi wstępna instalacja i aktualizacje są niezwykle szybkie i łatwe. Aplikacja systemu Harley-Davidson Rockford Fosgate® dostosowuje się nawet do każdego nowego głośnika dodanego do systemu audio i automatycznie dopasowuje parametry dźwięku.
 • Łatwy montaż: Odchudzona wiązka przewodów, mniejsza liczba wymaganych otworów i umiejscowienie w siodle nie więcej niż dwóch wzmacniaczy ułatwia instalację w serwisie lub u klienta. Nie jest wymagana instalacja oprogramowania dealera za pomocą Digital Technical Tool; aplikacja systemu Harley-Davidson Rockford Fosgate® programuje i testuje system po instalacji.

Głośniki Stage I i Stage II systemu Harley-Davidson® Audio Rockford Fosgate® są zaprojektowane tak, aby idealnie pasować do oryginalnej obudowy głośników. Każdy zestaw jest zaprojektowany specjalnie do montażu w owiewkach, owiewkach dolnych, kufrach Tour-Pak® lub pokrywach kufrów. Każdy zestaw zawiera głośnik lewy i prawy oraz stylowe ich osłony. Instalacja wymaga zakupu zestawu do instalacji głośników oraz wzmacniacza z zestawem instalacyjnym. Głośniki Stage I i II mogą być połączone w ramach jednego systemu. Komponenty systemu Harley-Davidson Rockford Fosgate® objęte są dwuletnią gwarancją.

Głośniki Stage I systemu Harley-Davidson® Audio Rockford Fosgate® 

Te dwudrożne głośniki o doskonałych parametrach składają się z trwałego, formowanego wtryskowo głośnika niskotonowego i oddzielnego głośnika wysokotonowego podłączonego metodą na mostek.

Każdy głośnik ma moc do 75 W, a w przypadku dwóch wzmacniaczy można zainstalować do ośmiu głośników w jednym systemie. Głośniki te znacznie poprawiają jakość i moc dźwięku w porównaniu do standardowego wyposażenia.

Głośniki Stage II systemu Harley-Davidson® Audio Rockford Fosgate® 

Głośniki Stage II zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu ultra czystych wysokich tonów, super czystych tonów średnich i mocnych basów. Te wzmocnione głośniki trójdrożne składają się z trwałego, formowanego wtryskowo głośnika niskotonowego oraz oddzielnego głośnika średniotonowego oraz wysokotonowego, podłączonych metodą na mostek.

Każdy głośników ma moc do 150 watów i został zaprojektowany tak, aby uzyskać niesamowitą głośność przy mniejszym poziomie zniekształceń, zapewniając niesamowity dźwięk nawet przy jeździe z dużą prędkością. Dzięki dwóm wzmacniaczom, w jednym systemie można zainstalować do ośmiu głośników Stage II.

Wzmacniacz do systemu Harley-Davidson® Audio Rockford Fosgate® 

Potężny wzmacniacz, wykorzystujący inteligentną technologię, został zaprojektowany do pracy w wymagających warunkach jazdy na motocyklu. Ten nowy, kompaktowy wzmacniacz (8,13″ x 5,39″ x 2,01″) jest łatwy do zainstalowania w kufrze motocykla. Jeden wzmacniacz może zasilać dwa zestawy głośników Stage I lub Stage II systemu Harley-Davidson® Audio Rockford Fosgate®. Moc znamionowa wynosi 50 W na kanał w przypadku układu 4 głośników po 4 omy lub 100 W na kanał w przypadku układu 4 głośniki po 2 omy.

Chłodzone i podgrzewane siedzenia motocykli Touring

Technologia kontroli temperatury wykorzystywana w nowych siedzeniach Harley® Hammock Heated & Cooled oraz Sundowner™ Heated & Cooled przeznaczonych do modeli Harley-Davidson® Touring i Trike została zaprojektowana w celu wydłużenia i zoptymalizowania jazdy w sezonie motocyklowym. Oba siedzenia oferują jedną z najlepszych w branży wydajność chłodzenia, a funkcja ogrzewania została tak zaprojektowana, aby osiągnąć wybraną temperaturę dwa razy szybciej niż w przypadku poprzednich siedzeń z ogrzewaniem. System ogrzewania/chłodzenia jest wbudowany w siedzenie, które ma ten sam kształt co standardowe siedzenia Sundowner i Hammock. Siedzenie można łatwo zdjąć po odłączeniu pojedynczego przyłącza.

Termoelektryczny system ogrzewania/chłodzenia znajduje się w całości w siedzisku i wykorzystuje urządzenie Peltier będące rodzajem pompy ciepła, która wykorzystuje prąd elektryczny do przekazywania ciepła z jednej strony urządzenia, w tym przypadku siatki z bardzo cienkiego drutu osadzonej w tkaninie pod siedziskiem, na drugą stronę urządzenia. Gdy prąd elektryczny przepływa przez urządzenie w jednym kierunku, odprowadza on ciepło z powierzchni siedzenia. Jeśli prąd płynie w kierunku przeciwnym, ogrzewa powierzchnię siedzenia. System ten nie ma żadnych ruchomych części i nie ma w nim gazów ani cieczy, które mogłyby wyciec. Mały wentylator w podstawie siedzenia odprowadza ciepło z urządzenia i usuwa je dołem. Instalacja wymaga osobnego zakupu przedłużenia wiązki elektrycznej odpowiedniego do danego modelu.

 • Większy komfort, który zapewnia to rozwiązanie, redukuje zmęczenie i wydłuża sezon motocyklowy w każdym klimacie. 
 • W testach przeprowadzonych w temperaturze otoczenia wynoszącej 29,5 oC, temperatura pokrycia siedzenia maleje o 12 oC w ciągu około 30 minut, od temperatury równej temperaturze ciała (36,6 oC) do około 24,5 oC. Podczas jazdy funkcja chłodzenia odprowadza ciepło z ciała, co sprawia, że motocyklista lepiej znosi upały. 
 • Sterowanie dwustrefowe: Części siedzenia kierowcy i pasażera muszą mieć ustawiony ten sam tryb pracy (ogrzewanie albo chłodzenie), ale każdy z nich może regulować poziom ogrzewania lub chłodzenia odpowiednio do własnych preferencji lub wyłączyć tę funkcję. 
 • Przeprojektowany element grzejny osiąga wybraną temperaturę w ciągu zaledwie siedmiu minut. 
 • Szczelna konstrukcja zapobiega przedostawaniu się deszczu lub wody (np. podczas mycia maszyny) do pianki siedzenia. Dzięki temu motocyklista unika wielogodzinnej jazdy na rozmiękłym siedzeniu. 

Ogrzewane i chłodzone siedzenie Sundowner™

Dwuosobowe siedzenie Sundowner™ zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort podczas długiej jazdy. Jego głęboki profil sprawia, że większość motocyklistów przyjmuje idealną postawę do długiej jazdy, a dzięki jego miękkości, jest ono wygodne zarówno dla kierującego motocyklem, jak i pasażera.

Ogrzewane i chłodzone siedzenie Harley® Hammock

Siedzenie Harley® Hammock to wysokiej klasy siedzenie turystyczne do długiej jazdy, stworzone z myślą o motocyklistach, którzy oczekują najwyższego komfortu na długich trasach. Część kierowcy wyposażona jest w tekstylny system zawieszenia, który działa jak hamak, zapewniając dwa cale zawieszenia nad bazą siedziska, pokryty dodatkową tradycyjną pianką amortyzującą o grubości około pięciu centymetrów.

To wewnętrzne zawieszenie zapobiega „zapadaniu” i poprawia komfort poprzez odizolowanie motocyklisty od nierównej nawierzchni drogi. Część pasażera posiada sprężynowy system zawieszenia pokryty tradycyjną pianką o grubości około pięciu centymetrów.

Wysokoprzepustowy układ wydechowy Screamin’ Eagle® do modeli Softail®

Wydech Screamin 'Eagle® High-Flow dla modeli Softail® zapewnia wydajność i jest również zoptymalizowany do użytku z zestawami Screamin’ Eagle Milwaukee-Eight® 128/131 Stage IV lub silnikiem Screamin ’Eagle 131 Crate w modelach Softail. Pomaga uzyskać większą moc i wyższy moment obrotowy, a także dodatkowo zwiększa osiągi, zmniejszając masę układu wydechowego o ponad 20 procent w porównaniu z fabrycznym wyposażeniem. Jest oferowany w trwałych wykończeniach Satin Black lub Stainless. Zaprojektowany przez inżynierów Harley-Davidson jako część systemu Screamin 'Eagle®, ma odpowiednio dobraną długość, zapewnia idealne ciśnienie wsteczne i ogranicza przepływ do minimum.

 • Zastępuje fabryczne tłumiki i kolektory wydechowe na wysokoprzepustowy zestaw Screamin’ Eagle o powiększonej średnicy przelotu
 • Kolektory spawane metodą TIG z zastosowaniem  formowanych na zimno rur ze stali chromowo niklowej. Wykonane z największą precyzją zarezerwowaną dla części dedykowanych na tor wyścigowy.
 • Układy wydechowe 2-w-1 to agresywny charakter, zmniejszona waga, sportowa stylistyka i  zwiększone osiągi.
 • Przystosowane do szerokopasmowych sond lambda pozwalających utrzymać poziom emisji  spalin w obowiązujących normach.
 • Interfejs  Screamin’ Eagle® Street Performance Tuner przygotowany do mapowania komputera motocykla pod kątem przeprowadzonych modyfikacji i optymalizacji osiągów. 

 • Pasuje do modeli Softail® 2018 i późniejszych (z wyłączeniem FXDR 114, Fat Boy®/114 i Breakout®/114)

Screamin’ Eagle® Softail® Model Milwaukee-Eight® Engine Stage III – Zestaw Screamin’ Eagle® Stage III do tuningu silników Milwaukee-Eight® w modelach Softail®

Zestaw  Stage III został stworzony  dla posiadaczy modeli Softail, którzy szukają dreszczu emocji za każdym odkręceniem manetki, bez względu na obroty silnika czy prędkość motocykla. Zwiększenie pojemności oraz stopnia kompresji znacząco zwiększa moment obrotowy i moc w stosunku do fabrycznej wersji.

Dostępna modyfikacja Stage III 107 na 119 cali pozwoli uwolnić ze standardowego silnika 107 dodatkowe 23% koni mechanicznych i 17% więcej momentu obrotowego mierzonego na kole.  Zestaw 114 na 122 cale to do 15% więcej mocy i 13% momentu w  porównaniu do fabrycznych osiągów silnika 114.

Zestawy te są przeznaczone do ruchu drogowego. Zamontowanie ich u autoryzowanego dealera H-D pozwala zachować fabryczną gwarancję na motocykl.

Wkładki kierunkowskazów LED Signature

Nowe wkładki LED kierunkowskazów zapewniają nowoczesny styl i funkcje, które poprawiają widoczność motocyklisty w ruchu ulicznym. Charakterystyczny zewnętrzny pierścień poprawia widoczność i zapewnia niepowtarzalny styl, a jasno świecący wkład LED w środku emituje przyciągający wzrok sygnał świetlny. Łatwa instalacja na zasadzie plug-and-play w oryginalnej obudowie kierunkowskazu trwa niecałe pięć minut.

Kierunkowskazy przednie stosowane w Ameryce Północnej są wyposażone w przyciemnioną soczewkę i emitują jasnobiałe światło, które wyłącza się po włączeniu kierunkowskazu w kolorze bursztynowym. Charakterystyczne kierunkowskazy tylne LED wyposażone są w przyciemnioną soczewkę i emitują jaskrawo czerwone światło podczas jazdy/hamowania/skręcania. Kolory i sposób działania kierunkowskazów oferowanych na innych rynkach mogą być inne. Wkładki pasują do wielu modeli Softail®, Dyna® i Touring wyprodukowanych w roku 2009 i nowszych, z kierunkowskazami typu bullet.

Wkładki tylnych świateł LED Signature

Te nowe akcesoryjne charakterystyczne światła tylne LED, przeznaczone do modeli Touring z roku 2014 i nowszych, zapewniają nowoczesny styl i funkcje, które poprawiają widoczność motocykla w ruchu ulicznym. Podświetlenie na całym obwodzie każdej soczewki rozprasza światło i jest zawsze włączone w trybie jazdy dziennej, zapewniając przyciągające wzrok oświetlenie.

Światła hamowania i kierunkowskazy LED emitują więcej światła niż standardowe światła wykorzystujące żarówki. Światła te umożliwiają łatwą instalację na zasadzie plug-and-play, która nie wymaga prowadzenia nowych przewodów. Każdy zestaw oferowany jest z czerwonymi lub przyciemnionymi soczewkami.

 • Zestaw świateł LED do kufra King Tour-Pak® (do jazdy dziennej / tył-stop / kierunkowskazy): Sekwencyjne kierunkowskazy wyświetlane od środka na zewnątrz, aby przyciągać uwagę innych użytkowników ruchu i poprawić widoczność motocykla.
 • Zestaw bocznych świateł pozycyjnych LED do kufra Tour-Pak®: Zestaw ten zastępuje standardowe boczne światła pozycyjne kufra King Tour-Pak® i emituje bardzo jasne światło LED, uzupełniające światła LED Signature z tyłu motocykla.
 • Oświetlenie LED do kufra: Funkcjonalne oświetlenie z tyłu kufra. Może być uzupełnieniem tylnego oświetlenia mocowanego na kufrze Tour-Pak, a także dodatkowym światłem w przypadku demontażu kufra Tour-Pak przy stosowaniu systemu dokowania.
 • Dodatkowe światło LED Keystone: Gdy motocykl jest zaparkowany, ciemne lampy wypełniają luki między błotnikiem a kuframi, zapewniając minimalistyczny, niezakłócony wygląd.
 • Zestaw H-D Detachables™ Tour-Pak: Zestaw ten zawiera wszystko, co jest potrzebne do przekształcenia montowanego na sztywno kufra Tour-Pak w wersję łatwą do zdemontowania i obejmuje zestaw do przemieszczenia kierunkowskazów z wykorzystaniem świateł LED montowanych na kufrach. W skład zestawu wchodzi również system dokowania Docking Hardware Kit, zaczepy H-D® Detachables™ do mocowania kufra tylnego Tour-Pak®, zestaw do przemieszczenia anteny radiowej oraz zestaw do przemieszczenia tablicy rejestracyjnej. Cały zestaw jest oferowany z wykończeniem chromowanym lub czarnym.

Uniwersalny uchwyt Harley-Davidson® na telefon

Ten system mocowania telefonu przeszedł w Harley-Davidson te same testy, które przechodzą wszystkie akcesoria motocyklowe tej firmy, w tym ekspozycji na promieniowanie UV, testy odrywania elementów przyklejanych, testy wibracji i cyklu zatrzaskiwania, a nawet obciążeń aerodynamicznych. Firma Harley opracowała ten uchwyt, aby zagwarantować pewne mocowanie telefonu na motocyklu.

 • Wytrzymała konstrukcja – wytwarzana w technice obróbki CNC z aluminium 6063, dzięki czemu jest lekka i trwała.
 • Łatwa instalacja. 
 • Nie jest wymagana specjalna obudowa – uchwyt można przymocować do każdej obudowy telefonu komórkowego. Wystarczy przekręcić telefon w uchwycie, aby zamocować go lub wyjąć z uchwytu jedną ręką. 
 • Uchwyt obraca się, umożliwiając ustawienie telefonu w pionie lub w poziomie. 
 • Odpowiedni do prawie każdego smartfonu dostępnego na rynku. 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany