To już pewne: Husqvarna rozwija myśl o podboju rynku motocykli szosowych.

Początkowo nic nie wskazywało, by ten projekt ujrzał światło dzienne, ale jednak Husqvarna ma już silnik, który znajdziemy w motocyklach szosowych jej produkcji. Premiery można spodziewać się w listopadzie, a seryjna maszyna miałaby trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Szwedzi wypuścili kilka zdjęć przedstawiających gotową jednostkę o pojemności 900 ccm, która wzorowana jest na silniku BMW, ale ma generować większą moc i maksymalny moment obrotowy. Uliczny Husky ma łączyć w sobie radość, moc oraz uniwersalność.

Szczegóły na temat motocykla są wciąż nieznane, ale można spodziewać się, że maszyna może przypominać koncept Husqvarna Mille 3, który pokazano w ubiegłym roku na targach Eicma 2010. Producent zapowiada, że będzie to coś, czego jeszcze nie było na rynku motocyklowym, co jednocześnie zadowoli gusta miłośników motocykli szosowych oraz offroadowych.

Więcej o motocyklach Husqvarna

Więcej w Nowości rynkowe
MV Agusta F4 RR Corsacorta 2012 – Włoszka z charakterem

Motocykl dysponować ma nowym silnikiem krótkoskokowym Corsacorta, który generować ma moc maksymalną 198 KM. Na razie nie wiadomo nic więcej...

Zamknij