Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Ponad stuletnie motocykle Indian na sprzedaż Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Ponad stuletnie motocykle Indian na sprzedaż

W marcu odbędzie się kolejna edycja Amelia Island Concours d’Elegance i będą jej towarzyszyć aukcje motocykli, które są doskonałą lokatą kapitału. Tym razem organizatorem aukcji jest firma RM Auctions.

Amelia Island Concours d’Elegance odbywa się co roku na Florydzie. Wśród najciekawszych motocykli, które zostaną wystawione w tym roku na aukcji organizatorzy wymieniają maszyny Indian, z których najstarszy ma 113 lat. Jest nim Indian 5HP Light Twin z 1909 roku. Zwiastował on odejście marki Indian od koncepcji budowy motocykla na bazie przerobionej ramy od roweru.

Motocykl był oferowany w wersjach o mocy pięciu i siedmiu koni mechanicznych. Jego sercem były silniki Light Twin o pojemności 622 ccm i Big Twin o pojemności litra. Zastosowano w nich mechaniczne zawory dolotowe. Motocykl, który będzie wystawiony na aukcji nigdy nie był naprawiany czy odświeżany. Jest to wersja o mocy pięciu koni.

Na sprzedaż będą również dwie wersje Indian 4HP Single z 1911 roku. Pierwsza to Board track Racer, a druga to Road Model. Obie są wyposażone w silnik o pojemności 499 ccm, który rozwija moc czterech koni mechanicznych. Skrzynia w obu motocyklach jest jednobiegowa. W przypadku egzemplarza torowego na zbiorniku paliwa zachowała się oryginalna naklejka salonu, w którym kupiono motocykl. Egzemplarz drogowy jest również w stu procentach oryginalny i jest także gotowy do jazdy. Wyposażono go między innymi w prędkościomierz, skórzaną torbę na narzędzia, manualny klakson i światła zasilane acetylenem.

Czwarty motocykl jest trochę nowszy i pochodzi z 1914 roku. Jsst to Indian 7HP Hendee Special. Motocykl wyjątkowy, ponieważ wyposażono go w elektryczny starter, elektryczne światla i elektryczny klakson. Produkcja została jednak szybko wstrzymana z powodu szybko wyczerpującego się akumulatora. Jest to również pierwszy motocykl w historii, w którym zastosowano wahaczowe zawieszenie. Przewiduje się, że motocykl zostanie sprzedany za 160 tysięcy dolarów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
1909 Indian 5HP Light Twin / RM Auctions 1909 Indian 5HP Light Twin...
1911 Indian 4HP Single Board Track / RM Auctions 1911 Indian 4HP Single Boar...
Indian 7HP Hendee Special - zdjęcie podglądowe / Yesterdays.nl Indian 7HP Hendee Special -...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści