Pierwsze otwarcie oryginalnej skrzyni z lat 1940 z silnikiem Indian! - Motogen.pl

Skrzynia zostaje otwarta po 80 latach od zapieczętowania przez producenta. Kuratorzy muzeum nie wiedzą, czego spodziewać się w środku…

Pewien kolekcjoner od lat ’60 minionego wieku miał w swoim posiadaniu oryginalną, nigdy nie otwieraną, skrzynię transportową marki Indian Motorcycle Company. Skrzynia waży 92 kilogramy. Kolekcjoner przez blisko 60 lat powstrzymał się przed jej otwarciem. Dałbyś radę?

Teraz skrzynia trafiła do muzeum motocykli z czasów II Wojny Światowej, czyli Wheels Through Time Museum. Kuratorzy zdecydowali się otworzyć skrzynię – po raz pierwszy od lat 1940, gdy została zapieczętowana przez producenta!

W opisie filmu czytamy: „Podczas II Wojny Światowej zarówno Harley-Davidson oraz Indian produkowali ogromne ilości motocykli i części zamiennych na potrzeby działań wojennych. Dziś otwieramy oryginalną skrzynię transportową Indian Motorcycle Company, aby sprawdzić, co jest w środku.”

Jeżeli player zostanie wyłączony, film jest do obejrzenia tutaj.

Numery seryjne nadrukowane na skrzyni nie zdradzają wiele. Wiadomo, że w środku będzie silnik, ale waga 93 kg sugeruje, że jednostka może być zbyt ciężka na silnik Indian Scout.

Po zdjęciu drutów zabezpieczających, po odkręceniu wieka skrzyni, oczom kuratorów muzeum ukazuje się silnik w idealnym stanie. Ma gaźnik z oryginalnymi osłonami i posiada wszystko, czego potrzeba. Prawdopodobnie wystarczyłoby 15 minut pracy, aby go uruchomić.

Co za znalezisko!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany