BMW Motorrad Days 2023 w Zieleńcu - relacja z rekordowej edycji, działo się! [reportaż, film, zdjęcia] - Motogen.pl

Do Zieleńca na BMW Motorrad Days 2023 przyjechało ponad 600 osób. Było wiele atrakcji i trasy motocyklowe po Dolnym Śląsku. Nie znalazłem nikogo, kto byłby niezadowolony!

W miniony weekend Zieleniec stał się polską stolicą dla wszystkich fanów motocykli BMW, dla fanów jazdy turystycznej po pięknych okolicach, oraz dla fanów prób offroadowych na motocyklach adventure. To oczywiście dlatego, że w dniach 8-10 września odbywał się BMW Motorrad Days 2023 w Zieleńcu k/ Duszników-Zdrój!

Szybkie video-podsumowanie z BMW Motorrad Days 2023 w Zieleńcu

W dalszych akapitach reszta relacji, galeria zdjęć. a także pełny, 18-minutowy video reportaż. Obejrzyjcie szybkie (półtorej minuty), dynamiczne podsumowanie filmowe autorstwa Tomaziego:

Film do obejrzenia bezpośrednio na FB.

Rekordowa edycja BMW Motorrad Days w Zieleńcu

To już trzeci raz, gdy polskie „Dni BMW Motorrad” odbywają się w Zieleńcu. Ogólny schemat imprezy pozostał bez zmian – i w żadnym przypadku nie można powiedzieć, aby był to format wyeksplowatowany lub nudny, o nie! W „miasteczku” na każdego czekały wystawy na poszczególnych stanowiskach dealerów i partnerów, jazdy testowe nowymi motocyklami BMW, wieczorne koncerty oraz niezwykle przyjacielska atmosfera. No i oczywiście najważniejsze – cała sobota jazdy motocyklem!

W tym roku dopisała nie tylko pogoda, ale i uczestnicy w rekordowej liczbie. Na miejsce przyjechały 464 zapisane wcześniej motocykle. Licząc tylko zapisanych uczestników (motocykliści i motocyklistki) oraz ich osoby towarzyszące, wychodzi rekordowa liczba 588 uczestników! A do tego doliczyć jeszcze trzeba kilkadziesiąt motocykli, które przyjechały „z marszu”. Łącznie znacznie ponad 600 osób!

Filmowy reportaż z BMW Motorrad Days 2023 w Zieleńcu:

Tym razem udało mi się! Zamiast obserwować imprezę wyłącznie z mikrofonem, udało mi się wsiąść na motocykl i pokonać całą trasę turystyczną. I nie jechałem sam! Bo na kolejnych motocyklach jechali Raff oraz Ewa (a z aparatem śledził nas Tomazi). Obejrzyjcie reportaż, w którym Jędrzejak i Raff opowiadają jak było:

Galeria zdjęć od Tomaziego z BMW Motorrad Days 2023

Poza szybkim video-podsumowaniem z imprezy, Tomazi wykonał też kilka zdjęć:

Jak było na BMW Motorrad Days 2023 w Zieleńcu?

Do Zieleńca wszyscy przyjeżdżali w piątek po południu. Wieczorem odbył się także pierwszy koncert, zespołu Bluesgrand. Jazda właściwa zaczynała się w sobotę rano, a do bazy wszyscy zjeżdżali w okolicach godzin 16-19, zależy jak dużo czasu spędzili na trasie. Do wyboru były trzy grupy:

  • GS Challange – około 150 kilometrów trasy szutrowo-asfaltowej. W tej grupie zawodnicy mieli także trzy oddzielne, mierzone czasowo próby offroadowe. Grupa przeznaczona była dla tych, którzy chcieli sprawdzić się w trudnym terenie na swoich GSach.
  • Adventure – nowa grupa w tym roku. Dla tych motocyklistów, który chcieli zaznać szutrów, ale nie czuli się na siłach aby wjeżdżać w ciężki teren. Trasa wiodła tak samo jak GS Challange, ale z pominięciem prób OESowych.
  • Turystyczna – zdecydowanie najbardziej popularna wśród uczestników (około 80%). Wiodła okolicami Dolnego Śląska w stronę Wałbrzycha, a tym razem zawadzała także o Czechy. Około 250 kilometrów, a w tym tego sześć zaplanowanych atrakcji turystycznych!

Rozmawiałem z uczestnikami wszystkich trzech grup i nie znalazłem nikogo, kto byłby niezadowolony. I nie dziwię się ani trochę! My wraz z ekipą Motogen, pokonaliśmy trasę turystyczną. To było 250 km fantastycznych dróg, angażujących zakrętów i przepięknych widoków. Zatrzymywaliśmy się w pięknych miejscach, jak skalne miasto, Domy Tkaczy, czy zamek Książ. Wszystko widzicie na zdjęciach i w filmach.

Na koniec, w miasteczku każdy mógł wystartować w konkurencjach dodatkowych, jakimi były: konkurs jazdy wolnej oraz konkurs w przepychaniu beczki motocyklem do mety. Nie zabrakło też nagród – zarówno za konkursy dodatkowe, jak też dla najlepszego offroadowca czy dla najbardziej spostrzegawczych turystów (był konkurs z pytaniami).

Nie tylko jazda – BMW Motorrad Days 2023

Nie ma wątpliwości – organizator po raz kolejny wybrał tak niesamowite trasy, że jazda motocyklem była największą przyjemnością. Ale to nie jedyna atrakcja na BMW Motorrad Days 2023!

W miasteczku czekały stanowiska dealerów i partnerów. Można było obejrzeć motocykle nowe, a także customowe. Sklep z akcesoriami BMW z 50-procentową promocją? Też był! Nie zabrakło ofert firm zajmujących się podróżami motocyklowymi, czy też ofert partnerów – usługi barberskie albo tatuaże.

Ogromną popularnością cieszyły się jazdy testowe prawie wszystkimi nowymi modelami BMW Motorrad. O świetny klimat zadbali zarówno prowadzący (Robert Jarek!), jak też zespoły (Bluesgrand; Dziwna Wiosna; a na koniec Carol Markowsky), które dały niesamowite koncerty.

Organizator zapewnił też niespodziankę – w miasteczku do zobaczenia z bliska był prototypowy model M 1000 XR. Na żywo wygląda widowiskowo! Wszystkie dotychczasowe doniesienia o nim przeczytacie na Motogen. Premierowo zaprezentowany został także miejski skuter elektryczny BMW CE-02 o futurystycznych kształtach i barwach.

Siłą BMW Motorrad Days są także (a raczej: przede wszystkim!) uczestnicy. To dzięki Wam ta impreza ma świetny klimat. Nie ma tutaj mowy o żadnych agresywnych zachowaniach, czy o poczuciu jakiegokolwiek niepokoju. Dosłownie z każdym można było porozmawiać o wszystkim, wymienić się moto-uwagami, czy przysiąść się do stolika podczas kolacji z food-trucków. To jest właśnie idealna atmosfera wśród motocyklistów!

Co za rok?

Jedno jest pewne – za rok zdecydowanie warto wrócić na polskie BMW Motorrad Days! Organizatorzy już teraz zapowiedzieli (odbyła się też ankieta wśród uczestników), czy impreza powinna odbyć się czwarty raz w Zieleńcu, czy powinna zmienić swoją lokalizację.

Ja osobiście jestem w (bardziej niż) 100 procentach przekonany, że na BMW Motorrad Days 2024 trzeba jechać, niezależnie od finalnej decyzji. Jeżeli będzie to Zieleniec – okolica skrywa jeszcze wiele atrakcji. Jeżeli będzie to inne miejsce – doświadczenie organizatora pozwoli zorganizować wydarzenie najwyższej klasy. Obserwuj https://bmwmotorraddays.pl/ – ja już czekam na kolejną edycję!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany