Nowa kanapa motocyklowa z podgrzewaniem i CHŁODZENIEM! [Indian] - Motogen.pl

Indian ukrył w kanapie grafen, który po zaaplikowaniu napięcia potrafi albo grzać, albo chłodzić tyłek motocyklisty i pasażera. Wynalazek jest już gotowy do kupienia i zamontowania.

Rok 2020 nie jest dla ludzi zbyt łaskawy: pandemia, protesty, zarazy… Ale na szczęście pojawiają się takie wynalazki, jak ten. Indian Motorcycles prezentuje kanapę motocyklową z możliwością podgrzewania oraz chłodzenia!

Fotele samochodowe oferują chłodzenie nie od wczoraj, ale najczęściej w formie wentylacji przez mikro-otwory. Indian poszedł o krok dalej i wykorzystał do tego najnowszą technologię, w której główną rolę odgrywa grafen.

Kanapa nazywa się ClimaCommand. Wewnątrz kanapy ukrywają się:

  • Moduł termoelektryczny, który steruje albo grzaniem, albo chłodzeniem.
  • Układ kanałów wewnątrz kanapy zapewniających chłodzenie modułu (zgłoszone patentowo).
  • Grafen, silnie przewodzący i elastyczny materiał, wszyty wewnątrz kanapy. Grafen zapewnia rozprowadzanie ciepła lub chłodu.

Zasada działania jest prosta, ale bazuje na najnowszej technologii grafenu, który jest nanomateriałem stworzonym w 100% z atomów węgla. Temperaturę reguluje moduł termoelektryczny. Moduł kieruje napięcie do grafenu znajdującego się w kanapie. Wtedy jedna strona materiału absorbuje ciepło, a przeciwna strona wydziela i rozprowadza to ciepło. Po odwróceniu przepływu elektrycznego, ciepła i zimna strona grafenu zamieniają się miejscami.

Grzanie lub chłodzenie rozprowadzane jest równomiernie na całą powierzchnię kanapy, a kierowca i pasażer posiadają oddzielne sterowanie w trzech stopniach intensywności.

„Pomimo postępów w chłodzeniu i grzaniu siedzeń, wciąż nie spotkaliśmy technologii chłodzenia, która rzeczywiście wyeliminowałaby dyskomfort jazdy motocyklem w gorącą pogodę. Dzięki ClimaCommand rozwiązaliśmy ten problem” – powiedział Ross Clifford, wice-prezydent działu akcesoriów w Indian Motorcycle.

Nowa kanapa ClimaCommand już zaczyna być dostępna do motocykli Indian z silnikiem Thunder Stroke, także w Polskich salonach Indian.

Dostępność do kolejnych modeli (Chieftain i Roadmaster, wraz z integracją z systemem Ride Command) zaplanowana jest jeszcze na 2020 rok. Cena to około 7500 złotych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany