Spotkanie Klasycznych Triumphów – historia jakich mało - Motogen.pl

W tym roku w Krakowie odbyło się już IX Spotkanie Klasycznych Triumphów. Coroczna impreza, która przyciąga motocyklistów z całej Polski ma bardzo ciekawą historię. A na dodatek stała się jedną z najbardziej znanych wśród użytkowników tej angielskiej marki.

Początki SKT sięgają roku 2014, kiedy to jeden z posiadaczy nowego Bonneville’a T100 – Michał Jackiewicz – zawiedziony brakiem eventów dla właścicieli Triumphów w Polsce, postanowił sam zorganizować taką imprezę.

Michał Jackiewicz (pomysłodawca i organizator Spotkania Klasycznych Triumphów): Były to czasy kiedy Triumph nie był w Polsce marką zbyt popularną. Po zakupie Bonneville’a ze zdumieniem stwierdziłem, że nie ma w Polsce żadnej imprezy przeznaczonej dla motocyklistów jeżdżących Triumphami. Jeśli nie ma to trzeba zrobić samemu – pomyślałem. Tak się złożyło, że przedtem nie byłem na żadnym typowym zlocie motocyklowym i nie chciałem aby tak było postrzegane Spotkanie Klasycznych Triumphów. Chodziło bardziej o to, aby wspólnie spędzić aktywnie czas, wyjechać wspólnie w trasę. Wymienić się doświadczeniami czy poznać ludzi którzy mieli podobne spojrzenie na ten rodzaj motocykli.

Postanowiłem, że pierwsze SKT odbędzie się w maju 2015 w Lanckoronie. O pomoc poprosiłem osoby poznane na forach internetowych. Ola, Mariusz i Marcin objeżdżali lokalne drogi przez kilka weekendów. Doradzali i dzielili się uwagami. Uczestników szukaliśmy w sieci. Za pierwszym razem pojawiło się około trzydziestu osób z całej Polski. Byli tacy, którzy przyjechali ze Szczecina czy Trójmiasta. Trasa wiodła przez Wisłę, Bielsko-Białą i liczyła ponad 200 km. Ludzie szybko nawiązywali ze sobą kontakty.

Choć niebawem będzie już 10 lat od pierwszej imprezy, wielu z uczestników I Spotkania Klasycznych Triumphów bierze udział do dziś w kolejnych edycjach. Pomagają w organizacji, wyjeżdżają razem motocyklami na wakacje, spotykają się prywatnie. Okazało się, że tworzymy wspaniałą społeczność Triumpha w Polsce, nastawioną na przeżywanie swojej pasji nie tylko w barze wieczorem.

Zdjęcia ze Spotkania Klasycznych Triumphów – fot Marcin Kaliszka

Kolejne edycje SKT gromadziły z roku na rok coraz większą grupę uczestników. Rekord padł w sezonie 2022, kiedy to na parkingu przed hotelem w Wierchomli stanęło niemal dwieście maszyn z logo Triumph. Pojawili się też gości z Anglii, Niemiec i Austrii.

Na drugie SKT, który odbywał się na Jurze w roku 2016 przyjechali się przedstawiciele nowego importera Triumpha w Polsce. Przywieźli debiutujące na rynku nowe motocykle z linii klasyków. Niemal prosto z fabryki. Radość uczestników była ogromna. Od tamtej pory Triumph Polska dostarcza uczestnikom motocykle do testów i pomaga co roku w organizacji imprezy. Michał Jackiewicz – pomysłodawca i organizator Spotkania Klasycznych Triumphów – od kilku lat zarządza salonami Triumph Katowice i Triumph Kraków.

Na Spotkaniu Klasycznych Triumphów można zobaczyć nie tylko najnowsze modele angielskich neoklasyków. Licznie reprezentowane są poprzednie serie Bonneville’a, Thruxtona czy Scramblera chłodzone powietrzem. Nie brakuje także egzemplarzy zabytkowych z lat 60-tych czy 70-tych. Przyjeżdżają także właściciele Bobberów, Speedmasterów, Thunderbirdów, Street Twinów czy Rocketów. Uczestnicy nie mogą narzekać na nudę. Już pierwszego dnia bezpośrednio po przyjeździe odbywają się spotkania z podróżnikami motocyklowymi, fachowcami od detailingu, szkolenia z pierwszej pomocy, czy pokazy stuntu.

W sobotę oprócz zaplanowanej trasy liczącej około 200 km z udziałem prowadzących grupy podczas której odwiedzane są ciekawe miejsca w regionie, jest też wspólna kolacja z rozdaniem nagród podczas której bardzo często uczestnicy mają okazję posłuchać koncertów na żywo. Biorący udział w SKT co roku otrzymują pakiet kolekcjonerskich gadżetów z logo imprezy – są to m.in. koszulki, breloki motocyklowe, kubki, kominy, czapki czy przypinki.

Największą jednak wartością też imprezy jest fakt, że biorący w niej udział motocykliści stanowią prawdziwą rodzinę Triumpha, która pomaga sobie na co dzień, spędza ze sobą czas czy też współorganizuje wydarzenie.

strona imprezy: www.klasycznytriumph.pl
Profil FB: https://www.facebook.com/KlasyczneMotocykleTriumph


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany