Kobiety na 6. biegu – za nami pierwsze szkolenie dla motocyklistek! - Motogen.pl

W niedzielę, 14 kwietnia na Torze Modlin, odbyło się pierwsze szkolenie dla Pań motocyklistek, stanowiące część projektu „Kobiety na 6. biegu”.

Uczestniczki, w ramach przed sezonowej rozgrzewki i przygotowania do sezonu motocyklowego, szkoliły się w jeździe na pitbikach. Były uśmiechy i radość, było trochę obaw i strachu, które udało się pokonać, bo w kobiecym gronie, pokonuje się je szybciej. W przekraczaniu własnych granic i w rozwoju umiejętności, uczestniczki wspierali doskonali instruktorzy – Jarek Jakubowski „Trak Day Trener” i Michał „Hermez” Strugarek.

Szkolenie zaczęło się od odprawy, podczas której omówione zostały istotne dla motocyklistek zagadnienia m.in. przyjmowanie odpowiedniej pozycji na motocyklu, etapy pokonywania zakrętów, zasady poruszania się po torze. Instruktorzy zadbali o to, aby do zajęć włączyć również element rozgrzewki. Kolejna część spotkania została przeprowadzona na torze szkoleniowym, gdzie uczestniczki wykonywały ćwiczenia praktyczne m.in. slalom, ósemkę, wchodzenie i wychodzenie z zakrętów. Ostatnią część szkolenia uczestniczki spędziły na torze sportowo – treningowym, na którym w pełni mogły wykorzystać umiejętności zdobyte podczas wcześniejszych etapów.

To był intensywny dzień pełen wrażeń. Umilały go konkursy z nagrodami od Rukka Polska i Pirelli Polska, prezenty od Motul Polska, kobiece pogaduchy i dobra kawa.

Zapraszamy serdecznie na kolejne szkolenia z doskonalenia techniki jazdy tylko dla Pań „Kobiety na 6. biegu – w drodze do motocyklowej perfekcji”. Początek sezonu, to doskonały moment, aby zrobić kolejny krok w kierunku podniesienia umiejętności jazdy – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!

W tym roku, spotkamy się w następujących miejscach:

  • 19 maja – Szkolenie motocyklowe (Tor Modlin)
  • 25 maja – Szkolenie motocyklowe (Moto Park Toruń)
  • 15 czerwca – Szkolenie motocyklowej (ODTJ Opole)
  • 6-8 września – Turystyczny rajd po Beskidach (Szczyrk)

„Kobiety na 6. biegu” to autorski projekt szkoleniowy Anny Jackowskiej – Pluty– Kobiety na motocyklu, podróżniczki i organizatorki wyjazdów motocyklowych. Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy motocyklem w ruchu ulicznym, wśród kobiet: „Chciałabym zmotywować wszystkie kobiety, bez względu na ich wiek i doświadczenie, do rozwijania umiejętności jazdy motocyklem, doskonalenia techniki jazdy, przełamania strachu. Kobiety na 6. biegu to szkolenia na motocyklach, wspólne wycieczki w kobiecym gronie – to wszystko jest ważne, abyśmy jeździły lepiej, bezpiecznej i odpowiedzialnej”.

Parterami szkoleń są: Motul Polska, Pirelli Polska, Yamaha Motor, Polski Związek Motorowy, Rukka Polska, Schuberth Polska, FIM Woman in Motorcycling oraz Kobiety w Motorsporcie PZM.

Więcej informacji: www.aniajackowska.pl

https://www.facebook.com/KobietaNaMotocyklu

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji, zgłoś się: [email protected]

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany