Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Na początku roku 2021 zrobiło się głośno o motocykliście, który potrącił policjanta przy próbie zatrzymania do kontroli drogowej. Kilka dni później do czynu przyznał się 16-latek.

W poprzednim tygodniu pisaliśmy o wyjątkowo nieprzyjemnym zdarzeniu. W Tarnowie Opolskim policjant prowadził kontrolę drogową – chciał zatrzymać motocyklistę na crossie, a ten go staranował i uciekł.

[ZOBACZ NAGRANIE Z PRÓBY ZATRZYMANIA I POTRĄCENIA]

Wydarzenie miało miejsce 1 stycznia. Na stronach Motogen.pl opublikowaliśmy film ze zdarzenia dnia 4 stycznia i wtedy zrobiło się o tym głośno. Policja w międzyczasie pracowała nad zidentyfikowaniem motocyklisty, ale ten sam zgłosił się na komisariat dopiero dnia 7 stycznia….

Sprawca i zarzuty

Sprawcą okazał się 16-latek z powiatu strzeleckiego (woj. opolskie). Małoletni stawił się na komendzie wraz z rodzicami i adwokatem, przy których prowadzone były wszystkie czynności.

16-latek złożył obszerne wyjaśnienia i wyraził skruchę. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta i niezatrzymania się do kontroli drogowej – przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Jak w każdej tego typu sprawie, o dalszych losach 16-latka decydował będzie sąd rodzinny.

Więcej w Newsy, Wyróżnione, Z Kraju
Motocykle z czasów PRL z silnikami z samochodów, przerobione w Polsce, cz.1 (Dniepr, CZ, WSK)

Całkiem niedawno publikowaliśmy film z Niemiec, na którym była MZ TS z zamontowanym silnikiem z Trabanta. Na jednej z grup...

Zamknij