Pirelli SCORPION Trail II zdobywa wyróżnienie austriackiego Motorrad Magazin - Motogen.pl

Mediolan (Włochy), 2 lipca 2019 r. – Sukces Pirelli w testach porównawczych opon przeprowadzonych w tym roku przez najbardziej prestiżowe światowe magazyny motocyklowe trwa.

Po zwycięstwie ANGEL™ GT II w teście porównawczym opon typu Sport Touring przeprowadzonym przez włoski magazyn Motociclismo oraz teście SCORPION™ Rally, w zorganizowanym przez niemiecki magazyn Motorrad porównaniu enduro on/off, kolejny produkt marki z Mediolanu zyskuje ważne wyróżnienie.

SCORPION™ Trail II potwierdza swoją pozycję na szczycie segmentu street enduro, osiągając kolejny sukces w austriackim magazynie Motorrad Magazin, który przeprowadził test porównawczy najlepszych opon enduro dostępnych na rynku.

W ten sposób od momentu wprowadzenia w 2015 r. SCORPION™ Trail II odniosła już dziesiąty sukces w testach porównawczych. Pierwsze zwycięstwo w zestawieniach magazynu Motorrad miało miejsce w roku jej premiery, a następnie zostało potwierdzone w 2016 r. przez ten sam niemiecki magazyn, ale również przez magazyny InSella, Moto 80, Moto Magazine, Motociclismo España, Motoplus i Red-live.it, a w 2017 r. przez Motorrad & Reisen. Wszystkie te wyróżnienia sprawiają, że Pirelli SCORPION™ Trail II jest jedną z najbardziej utytułowanych opon na rynku motocyklowym.

Osiągnięte wyróżnienia dodatkowo wzmacniają pozycję tego produktu w segmencie, podkreślając również, że od czterech lat od wprowadzenia na rynek, żaden inny producent opon nie był w stanie równać do osiągów oferowanych przez rozwiązania technologiczne przyjęte przez Pirelli.

Test porównawczy opon ulicznych enduro został opublikowany w wydaniu Motorrad Magazin 5/2019 i jest obecnie dostępny w punktach dystrybucji prasy. Redakcja austriackiego magazynu porównała opony pięciu różnych producentów w rozmiarach 120/70 ZR19 na przód i 170/60 ZR17 na tył, zamontowanych na maszynach KTM 1290 Super Adventure S.

Pirelli SCORPION ™ Trail II porównano z Continental Trail Attack 2, Dunlop Trailsmart Max, Bridgestone A41 i Avon Trailrider, a suma jej punktów uzyskanych w analizowanych kryteriach indywidualnych, osiągnęła najwyższy wynik. Opona Pirelli wyróżniała się w takich dziedzinach, jak prowadzenie, zużycie wraz z rosnącym przebiegiem i hamowanie w mokrych warunkach, osiągając doskonałe wyniki również pod względem przyczepności w hamowaniu na sucho i działania w warunkach terenowych.

Oprócz tego, że Pirelli SCORPION™ Trail II została zwycięzcą testu, magazyn polecił ją także jako oponę do zakupu dla osób użytkujących ogumienie z założeniem ponadprzeciętnego przebiegu eksploatacyjnego.

SCORPION™ Trail II została zaprojektowana z myślą o połączeniu dwóch światów: jazdy terenowej i długodystansowych podróży. Odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających motocyklistów, spełnia kluczowe kryteria związane z wysokimi przebiegami, spójnością osiągów w całym okresie eksploatacji i precyzyjnego prowadzenia na mokrej nawierzchni.

To wyjątkowa opona Pirelli, która jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Wyróżnia się agresywnym wzorem bieżnika, który został wsparty innowacyjnymi technologiami marki zapewniającymi wzorową stabilność zarówno przy dużych prędkościach na asfalcie, jak i dobrą przyczepność na szutrze. Prowadzenie, komfort i przyczepność dostępne są w każdych warunkach drogowych. Te cechy sprawiają, że opona odnosi sukcesy w wielu testach porównawczych, przeprowadzanych przez najważniejsze magazyny motocyklowe w ostatnich latach.