[Nowość 2022] Schuberth C5 - nowy lider wśród kasków motocyklowych? - Motogen.pl

Schubert C5 posiada w sobie zaawansowaną technologię i pożądane rozwiązania. W ten sposób od razu melduje się na najwyższej półce jakościowej.

Schuberth zaprezentował właśnie swoją nowość na sezon 2022. Premiera była hucznie zapowiadana – nic dziwnego, w końcu inżynierowie poświęcili 23 000 godziny pracy, w tym czasie eksploatując 2000 kasków testowych w laboratoriach aerodynamicznych i pogodowych.

Efektem jest Schuberth C5 – kask szczękowy nowej generacji, który od razu melduje się na najwyższej możliwej półce jakościowej.

Cisza i bezpieczeństwo w kasku Schuberth C5

C5 jest kaskiem z otwieraną szczęką i jako pierwszy model w historii marki Schuberth, spełnia podwójną homologację (P/J), czyli można w nim bezpiecznie jeździć zarówno po otwarciu, jak i po zamknięciu szczęki. Oczywiście spełnia też nową normę ECE-R 22.06, zapewniając najwyższe bezpieczeństwo.

Jego kolejną cechą szczególną jest ponadprzeciętna akustyka. Po 200 godzinach w tunelu aeroakustycznym, udało się osiągnąć głośność zaledwie 85 dB(A) przy 100 km/h na motocyklu typu naked.

Sprawdzone, nowoczesne rozwiązania

Schuberth chwali się stosowaniem rozwiązań, których motocykliści pożądają, a które są jednocześnie sprawdzone pod względami wytrzymałości i praktyczności.

Wyściółka Schuberth Individual pozwala na przykład dopasować kask do indywidualnego kształtu głowy, co zapewnia niedościgniony komfort. Do tego jest bezszwowa!

Wizjer posiada funkcję pamięci, dzięki czemu po otwarciu i zamknięciu szczęki, szyba pozostaje na wcześniejszym poziomie. Podobnie jak aerodynamika kasku, tak samo wentylacja zapewnia idealne funkcjonowanie – a w jednym z dwóch wlotów znalazł się wymienny filtr.

Za bezpieczeństwo odpowiada skorupa z włókna szklanego wzmocniona warstwą carbonu, a wewnętrzna pianka EPS posiada różne gęstości w różnych miejscach, aby odpowiednio absorbować siły uderzenia.

Do kasku C5, Schuberth proponuje także dedykowany zestaw interkom, oparty na systemie Sena 50S. Zapewnia nie tylko łatwy montaż, ale także bezproblemowe funkcjonowanie oraz łączność w siatce Mesh 2.0.

Waga, rozmiary, malowania, cena.

Schuberth C5 dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Do wyboru jest 6 kolorów jednolitych oraz 2 grafiki w 8 różnych kombinacjach.

Wybrać można siedem rozmiarów kasku (od XS 53 do XXXL 65), które podzielone zostały na dwie rozmiary skorup. Waga kasku Schuberth C5 to przykładowe ok. 1640g dla rozmiaru 59 lub około 1790g dla rozmiaru 61.

Znana jest już cena kasków Schuberth C5. Malowanie jednolite to 2849 zł, natomiast grafiki kosztują 3299 zł.

Wyposażenie oraz technologia ukrywająca się w nowym kasku szczękowym Schuberth C5 są naprawdę imponujące. Więcej szczegółów technologicznych już niebawem na Motogen.pl!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany