Szef Dorny – Carmelo Ezpeleta – poinformował, że kontrakt z niemieckim ADAC został przedłużony o pięć lat. Nie wiadomo jednak, na którym torze będzie odbywać się runda.

Grand Prix Niemiec odbywało się w latach 1934 – 1939 na ulicznym torze ulokowanym w pobliżu wsi Hohenstein-Ernstthal, a od 1998 roku zawodnicy ścigają się na torze Sachsenring.

Przedstawiciele ADAC wskazują, że GP Niemiec prawdopodobnie nie zmieni swojej lokalizacji pomimo, że zawodnicy skarżyli się na groźny zakręt numer 11, który zebrał spore żniwo podczas piątkowych treningów wolnych.

Oczywiście do wypadków dochodziło przez cały weekend, a głównym winowajcą była kapryśna pogoda. Wyścig MotoGP wygrał Marc Marquez, w Moto2 rzutem na taśmę zwyciężył Johann Zarco, a w Moto3 Khairul Idham Pawi z Malezji zmiażdżył konkurencję. Dorna i ADAC jeszcze w sierpniu mają poinformować o tym, który tor będzie gościł GP Niemiec.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
MotoGP 2016: Dobra strategia Hondy i wygrana Marqueza na Sachsenring

Wyścig MotoGP na torze Sachsenring dzięki dobrej intuicji i doświadczeniu ekipy wygrał Marc Marquez. Zawodnicy startowali na mokrym torze, ale...

Zamknij