Najszybszy na początku wyścigu był Alex Rins, ale popełnił błąd i został wyprzedzony przez Folgera. Rinsowi udało się jednak odzyskać prowadzenie. Na trzecim miejscu podążał Zarco, a za nim – Morbidelli i Marquez. Folger ostatecznie spadł na piąte miejsce, ale odzyskał jedną pozycję po upadku Marqueza.

Na 13 okrążeń przed końcem Morbidelli ostro wyprzedził Rinsa i zawodnicy zderzyli się, ale na szczęście nie wypadli z toru. Wytrącony z rytmu Rins został jeszcze wyprzedzony przez Johanna Zarco. Na 7 okrązeń przed końcem wyścigu Morbidelli wypada z toru i Zarco przejmuje prowadzenie. Na 3 okrążenia przed końcem z toru wypada Rins, dzięki czemu Folger może spokojnie próbować powalczyć z liderem generalki.

Folger tracił do Zarco zaledwie pół sekundy i na ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia Zarco opuścił gardę i pozwolił Folgerowi zaatakować. Folger przejął prowadzenie, ale Zarco przyspieszył na wyjściu na prostą startową i uratował pierwsze miejsce przekraczając linię mety z przewagą zaledwie 0,059 sekundy. Trzecie miejsce spokojnie dowiózł Julian Simon, który miał 10 sekund przewagi nad Pasinim.

O sporym pechu może mówić między innymi Sam Lowes, który w trakcie tego weekendu wypadł z toru cztery razy, a w samym wyścigu aż dwa razy. Łącznie wyścigu nie ukończyło aż 12 zawodników.

Wyścig Moto2 – pierwsza piątka:
1. Johann Zarco
2. Jonas Folger
3. Julian Simon
4. Mattia Pasini
5. Lorenzo Baldassarri

Johann Zarco zwiększył swoje prowadzenie w generalce i może odetchnąć. Zawodnik ma teraz na koncie 151 punktów. Alex Rins pozostaje na drugiej pozycji z dorobkiem 126 punktów. Trzeci jest Sam Lowes mający 121 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
MotoGP 2016: Khairul Idham Pawi nie bierze jeńców w wyścigu Moto3 na Sachsenring

Ciekawy przebieg miał wyścig klasy Moto3 na niemieckim torze Sachsenring. Padający deszcz sprawił, że wygrana była dostępna tylko dla zuchwałych,...

Zamknij