To już siódme z rzędu zwycięstwo Marca Marqueza na torze Sachsenring i czwarte w klasie MotoGP. Hiszpański zawodnik tym razem wygrał dzięki zaufaniu do swojej ekipy oraz jej intuicji i doświadczenia. Kiedy jadący na czele Dovizioso, Crutchlow, Barbera i Rossi nie myśleli o zmianie motocykli, Marquez zjechał do boksu i przesiadł się na motocykl wyposażony w slicki. To było strzałem w dziesiątkę, ponieważ był dzięki temu o około 7 sekund szybszy od lidera.

Na początku wyścigu sprawy jednak nie wyglądały zbyt kolorowo dla hiszpańskiego zawodnika. Prowadzenie po starcie szybko odebrał mu Valentino Rossi, a do walki wmieszali się jeszcze zawodnicy jadący na Ducati. Przez długi czas wyścig prowadził Danilo Petrucci, ale wypadł z toru i uszkodził motocykl.

Dopiero na 7 okrążeń przed końcem ekipa w składzie Dovizioso, Crutchlow, Barbera i Rossi zjechała na zmianę opon. Rossi i Dovizioso nie byli jednak zadowoleni z wyboru swoich ekip, które postawiły na opony przejściowe. Jedynie Jack Miller nie zdecydował się na zjazd i pozostał na torze. Wkrótce dogonił go Marquez. Dopiero dwa okrążenia później Miller zjechał do boksu i wrócił na 5. miejscu.

Na 3 okrążenia przed końcem wyścigu ciekawie wyglądała walka o pozostałe miejsca na podium. Crutchlow najpierw wyprzedził jadącego na Ducati Andreę Dovizioso, a później, na ostatnim zakręcie przed prostą startową wyprzedził również Scotta Reddinga. Redding nie cieszył się długo z faktu, że mimo wszystko został na podium, ponieważ na ostatnim kółku wyprzedził go Dovizioso. Tym samym zawodnik ukończył wyścig na 4. pozycji. Valentino Rossi dojechał do mety na 8. miejscu wyprzedzony w ostatniej chwili przez Jacka Millera. Tylko jeden punkt dowiózł do mety Jorge Lorenzo, któremu wyraźnie nie służyła deszczowa pogoda.

Wyścig MotoGP – pierwsza piątka:
1. Marc Marquez
2. Cal Crutchlow
3. Andrea Dovizioso
4. Scott Redding
5. Andrea Iannone

Tytuł mistrzowski powoli oddala się od zawodników Yamahy. Jadący bardzo dojrzale i precyzyjnie Marquez ma już na koncie 170 punktów. Lorenzo jest na drugim miejscu ze stratą 48 punktów. Valentino Rossi traci do Marqueza aż 59 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
MotoGP 2016: Johann Zarco wygrywa dramatyczny wyścig Moto2 na Sachsenring

Johann Zarco wygrał pełen niespodziewanych zwrotów akcji wyścig na mokrym torze Sachsenring.

Zamknij