Blindspot to nowa amerykańska firma, która za cel obrała sobie przekształcanie starych motocykli w maszyny ekologiczne i nieemitujące spalin do środowiska.

Jak do tej pory, Blindspot może pochwalić się dwoma motocyklami: El Chopperem, który powstał na bazie Hondy Rebel 50 z 1986 roku i Red Racerem, będącym kiedyś Yamahą XS 400 z 1977 roku. Dzięki zastosowaniu akumulatora o mocy 48V El Chopper może przemieszczać się na dystansie 49 km ze średnią prędkością 80 km/h. Red Racer dysponuje natomiast 36 voltami mocy.

Niestety, motocykle wzbudzają kontrowersje swoim wyglądem – klasyczna linia jednośladów została zakłócona nowoczesnym akumulatorem zamontowanym w zbyt widocznym, naszym zdaniem, miejscu. Zabieg ten jest kompletnie nietrafiony – motocykle tracą wizualną spójność, a baterie są po prostu brzydkie. Blindspot ma jak najbardziej słuszną ideę, ale powinien zdecydowanie popracować nad formą. Zresztą oceńcie sami.

Więcej w Ciekawostki, Elektryczność
Lightning Motorcycles – elektryczny motocykl ustanawia nowy rekord prędkości

Elektryczne motocykle zaczynają pokazywać swój potencjał. Niedawno informowaliśmy was o ustanowionym przez Mission Motors w Bonneville rekordzie prędkości. Osiągnięto wtedy...

Zamknij