W sobotę (28 maja 2011) dwunastu zawodników freestyle motocross zdominuje stolicę Brazylii, występując przed 60-tysięcznym tłumem fanów.

 

Zwycięzca drugiego przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2011 zostanie ukoronowany za serię najlepszych tricków na Esplanada dos Ministeros – Alei Ministerstw – która znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Już po raz drugi w historii Światowej Serii Red Bull X-Fighters zawody zostaną rezegrane w Brazylii. W 2008 roku w stolicy karnawału – Rio de Janeiro – zwyciężył Jeremy Stenberg (USA) „Sambadrom w Rio był wypełniony po brzegi, a atmosfera była niewiarygodna. Jestem przekonany, że w tym roku stolica przywita nas takim samym entuzjazmem. Mamy w zanadrzu mnóstwo nowych trików” – powiedział Robbie Madison.

Hiszpan Danny Torres jest uznawany za faworyta brazylijskiego przystanku, zwłaszcza po tym, jak zdobył piąte w karierze zwycięstwo podczas inauguracyjnego przystanku sezonu w Dubaju (ZEA). Norweg Andre Villa oraz broniący tytułu mistrz Nate Adams (USA) depczą mu po piętach. „Rywalizacja na szczycie jest niezwykle wyrównana. Jeden błąd i skończysz na paddocku jako przegrany. Każdy musi przekroczyć własne granice” – powiedział Nate Adams i obiecał, że w Brazylii zaprezentuje dużo nowych trików.

W tym roku w ramach Red Bull X-Fighters zostanie rozegranych sześć odcinków serii na całym świecie. Po brazylijskiej edycji, seria przeniesie się do wiecznego miasta Rzymu (24 czerwca). Kolejne przystanki odbędą się w Madrycie (15 lipca) oraz na nowym stadionie piłkarskich mistrzostw Europy w Warszawie (6 sierpnia). Ostateczna rozgrywka będzie miała miejsce w Australii. Na wielki finał seria Red Bull X-Fighters zawita do najmodniejszej miejscówki na południowej półkuli – Sydney (17 września).

Transmisję na żywo z Brazyli można będzie obejrzeć na antenie Orange Sport TV w sobotę 28 maja o godzinie 23.30. Retransmisja zawodów będzie również na antenie TVN Turbo 22 czerwca o godzinie 20.55.

Lista startowa Red Bull X-Fighters Brasilia:
Nate Adams (USA)
Andre Villa (NOR)
Levi Sherwood (NZL)
– Dany Torres (ESP)
– Robbie Maddison (AUS)
Adam Jones (USA)
Eigo Sato (JAP)

– Libor Podmol (CZE)
– Blake Williams (USA)
– Javier Villegas (CHI)
– Beau Bamburg (USA)
– Wild Card (BRA)

Więcej w FMX
Red Bull X-Fighters w Warszawie – bilety w sprzedaży od 25 maja

Zawody FMX będą pierwszą imprezą na nowym Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi zawodnicy serii Red Bull X-Fighters pojawią się w...

Zamknij