Red Bull X-Fighters 2014: Inauguracja w Meksyku - Motogen.pl

Spektakularne zwycięstwo Thomasa Pagès, które odniósł w zeszłym roku w Mexico City, było początkiem jego drogi na szczyt klasyfikacji generalnej Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2013. Nieustraszony Francuz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kolejny triumf na oczach 42 000 widzów w stolicy Meksyku będzie wielkim wyzwaniem. Dyrektor sportowy Red Bull X-Fighters Tes Sewell spodziewa się, że sezon 2014 dostarczy wielu emocji i nowych trików. Ewolucje są nieodłącznym elementem najbardziej prestiżowych zawodów FMX świata, w ramach których riderzy wzbijają się na wysokość 15 metrów i pokonują w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów. 

 

Dany Torres (ESP), Levi Sherwood (NZL), Rob Adelberg (AUS), Javier Villegas (CHI), Josh Sheehan (AUS), Adam Jones (USA) i pozostali zawodnicy z listy startowej z pewnością będą zaciekle konkurować z Thomasem Pagès w Mexico City, które będzie gospodarzem pierwszego z pięciu przystanków rozegranych w tym roku na czterech kontynentach. Świadkiem tej rywalizacji będzie najliczniejsza w obecnym sezonie publiczność. W zeszłym roku lokalny bohater Erick Ruiz (MEX) rozgrzał publiczność do czerwoności i może się okazać czarnym koniem także w tym roku. „Atmosfera na Plaza de Toros w Mexico City jest naprawdę gorąca” – powiedział Sewell. „Poziom głośności wykracza poza wszelkie skale, a meksykańscy fani kibicują z niespotykaną pasją, szczerze doceniając wysiłki riderów”.

 

Sewell jest przekonany, że w tym sezonie wielu riderów zaprezentuje nowe triki i kombinacje, a zmotywują ich do tego dokonania Thomasa Pagès, który w zeszłym roku stawał na podium pięć razy i ostatecznie zwyciężył. „Jako aktualny Mistrz Światowej Serii Red Bull X-Fighters, Tom jest faworytem rywalizacji, jednak wielu riderów ciężko trenowało, aby teraz pokrzyżować mu plany” – powiedział Sewell.

 

Pierwszą w tym roku rywalizację Red Bull X-Fighters będzie można obejrzeć podczas transmisji na stronie: www.redbull.pl15 marca o godz. 4:00 (CET)

 

Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2014:

14.03. Mexico City (Meksyk)

25.05 Osaka (Japonia)

27.06. Madryt (Hiszpania)

19.07. Monachium (Niemcy)

23.08. Pretoria (RPA)

 

Lista riderów – Red Bull X-Fighters Mexico City:

Thomas Pagès (FRA), Dany Torres (ESP), Remi Bizouard (FRA), Levi Sherwood (NZL), Rob Adelberg (AUS), Javier Villegas (CHI), Josh Sheehan (AUS), Libor Podmol (CZE), Adam Jones (USA), Maikel Melero (ESP), Clinton Moore (AUS), Erick Ruiz (MEX)

 

Więcej informacji na www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com